3. Арсенал и Ливърпул зарадваха Ман Сити с 2:2 на "Емирейтс"

Арсенал и Ливърпул зарадваха Ман Сити с 2:2 на "Емирейтс"

"Гражданите" остават на върха след самоубийствено реми между преследвачите им

Арсенал и Ливърпул направиха зрелищно равенство 2:2 в дербито на 9-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци не успяха да си върнат върха в първенството и към момента остават на второто място с актив от 22 пункта. Манчестър Сити има точка повече. "Артилеристите" пък са трети с 18 точки.

Двубоят започна отлично за "артилеристите", които поведоха в 9-ата минута. Бен Уайт прати страхотен извеждащ пас отдясно към Букайо Сака, който с финт елиминира Анди Робъртсън. След това футболистът на Арсенал с мощен шут отблизо не остави шансове на Келъхър и откри - 1:0.

В 18-та минута дойде отговорът на мърсисайдци. Гостите спечелиха корнер, който бе изпълнен от Трент. Бекът прати топката на близката греда, а там Луис Диас успя да я отклони. Тя стигна до Ван Дайк, който я прати в мрежата на Арсенал за 1:1.

В 43-ата минута Деклан Райс изпълни пряк свобоен удар и центрира в пеналтерията на Ливърпул. Там Микел Мерино стигна първи до топката и стреля покрай безпомощнния Келъхър за 2:1. Попадението беше преразгледано за евентуална засада на испанеца, но такава нямаше.

В 76-ата минута Ливърпул загуби топката, а тя стигна до Кай Хавертц, който без да се замисли стреля. Ударът му мина над напречната греда.

Пет минути след това мърсисайдци отново стигнаха до изравнителен гол. Трент изведе отлично Дарвин Нунес, който изчака Мохамед Салах и го намери в наказателното. Египетската звезда на гостите не сбърка и прати топката в мрежата за 2:2.