3. Шедьовър на Десподов не стигна на ПАОК да победи ОФИ Крит

Шедьовър на Десподов не стигна на ПАОК да победи ОФИ Крит

Българското крило вкара краси гол от пряк-свободен удар

Българският национал Кирил Десподов вкара много красив гол за ПАОК, който обаче допусна обрат от 1:0 до 1:2 насред „Тумба“ от ОФИ Крит в мач от 9-ия кръг на гръцкото първенство.

В 35-ата минута ПАОК получи правото да изпълни пряк свободен удар почти фронтално срещу вратата на 25 метра от голлинията. Зад топката застана Кирил Десподов, който с ювелирен изстрел с десния крак прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл – 1:0!Българското крило остана на терена до 77-ата минута, като секунди преди Десподов да бъде заменен, гостите от Крит изравниха с гол на Таксиархис Фунтас.

Обратът стана пълен 2 минути по-късно, когато вратата на ПАОК бе поразена от Еди Салседо.

Така Десподов и компания загубиха и остават със 17 точки на второто място във временното касиране, на точка от лидера Арис. ОФИ Крит пък събра 14 точки и излезе 6-и.

ПСЖ разби Олимпик Марсилия с класическо 3:0