Фърги: Пардю води един малък клуб, а аз съм мениджър на най-известния отбор в света (+ВИДЕО)

"Винаги съм емоционален, но той удари съдия, не аз. Аз просто надвиках Майк Дийн."

Сър Алекс Фъргюсън нападна обяви Нюкасъл за „малък клуб” и нападна Алан Пардю за думите му, че Фърги е повлиял на съдиите на почивката на мача Манчестър Юнайтед – Нюкасъл навръх Коледа.

„Червените дяволи” победиха с късен гол на Хавиер Ернандес за 4:3, след като на три пъти „свраките” повеждаха.

При втория гол на Нюкасъл Джони Еванс си вкара автогол, но страничният рефер маркира засада на Папис Сисе. Главният съдия Майк Дийн не се съобрази с решението на своя помощник и зачете гола, което накара сър Алекс да влезе в разпалена дискусия със съдиите на почивката.

След мача Пардю обяви, че е било редно Фъргюсън да бъде изгонен на трибуните заради невъздържаното си поведение. Самият сър Алекс обаче обяви за „невероятни” обвиненията на своя колега и посочи мача на Нюкасъл с Тотнъм, когато Пардю блъсна помощник-съдия.

„Пардю удари рефер и после се шегуваше с това. Сега има наглостта да ме критикува. Той е най-лошият в това отношение. Целият му щаб спори със съдиите във всеки мач. Спореше със съдиите през цялото време в сряда.

После Фърги заяви, че той е начело на най-известния клуб в света, а Пардю води един „малък отбор”.

„Аз съм мениджърът на най-известния клуб в света. Не на Нюкасъл – един малък клуб от Североизточна Англия. Аз бях емоционален, но винаги съм такъв. Всеки знае това. Но не съм нападал никого. Просто надвиках съдията Майк Дийн. Вървяхме един срещу друг. Бях навлязъл на терена само няколко метра. После всички преекспонираха темата. Проблемът е, че водя такъв велик клуб.”