3. Лудогорец подчини молдовския шампион в първата си контрола в Турция

Лудогорец подчини молдовския шампион в първата си контрола в Турция

Играчите на Ивайло Петев надвиха с 3:1 отбора на Шериф Тираспол

Отборът на Лудогорец се наложи с 3:1 над молдовския шампион Шериф Тираспол в първата контрола от своята зимната подготовка. Головете за отбора на Ивайло Петев реализираха Козмин Моци, Неманя Милисавлиевич и Роман Безяк.

Още в самото начало на мача Генчев и Дяков нанесоха удари, които обаче не доведоха до попадение. Шериф Тираспол пък успя да излезе с гол напред в 7-ата минута. Топката бе центрирана от корнер в наказателното поле, където играчите на Лудогорец изчистиха кълбото пред наказателното поле, а Дедов с много хубав удар прати топката във вратата на българския шампион.

Отговорът на Лудогорец обаче бе бърз и тимът на Ивайло Петев изравни в 11-ата минута. Козмин Моци се разписа с глава след центриране на Емил Гъргоров и по този начин резултатът стана 1:1.

Последваха възможности пред Кайсара и Александров, но те не доведоха до гол, а в 25-ата минута Лудогорец поведе с 2:1. Марселиньо комбинира с Неманя Милисавлиевич, който от чиста позиция реализира второ попадение за българския тим. До края на първото полувреме не паднаха нови голове и след 45 минути игра Лудогорец водеше срещу Шериф Тираспол с 2:1.

На почивката Ивайло Петев направи някои промени в състава си, а в 55-ата минута Бургзорг получи директен червен картон за грубо нарушение, а на негово място в игра влезе Безяк.

В 70-ата минута вратарят на Шериф Тираспол – Звеагинтев, извърши фаул срещу Димо Бакалов в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. Ударът на застаналия зад топката Иван Стоянов обаче бе спасен от стража на молдовския тим.

В 80-ата минута Лудогорец поведе с 3:1, след като Безяк с хубав удар прати кълбото в мрежата на съперника. Малко след това в игра се появи и новото попълнение на Лудогорец – Себастиан Ернандес, който в края на мача се отчете с пропуск пред вратата на противника.

В следващата си контрола Лудогорец ще се изправи срещу шампиона на Литва - Екранас.

Състав на Лудогорец: Голубович, Кайсара, Гулдан, Моци, Витиня, Дяков, Генчев, Милисавлиевич, Александров, Марселиньо, Гъргоров (Чворович, Мантула, Бургзорг, Бакалов, Костадинов, Иванов, Стоянов, Кишада, Безяк, Ернандес, Марем).

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо