3. Различен ЦСКА спря устрема на Локомотив и спечели с 2:0 в Пловдив (ВИДЕО)

Различен ЦСКА спря устрема на Локомотив и спечели с 2:0 в Пловдив (ВИДЕО)

Бандаловски и Присо точни за „червените”, Христо Златински пропусна дузпа в края

ЦСКА постигна изключително ценна победа с 2:0 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) от 18-ия кръг на „А” група.

Дебютиралият повторно начело на „червените” в първенството Милен Радуканов изненада домакините с пускането в игра на Спас Делев, който започна титуляр за сметка на Мартин Камбуров, а освен това бе подпомаган от Ивайло Чочев. По крилата пък действаха бързите Нджонго Присо и Игнасио Варела, което внесе изключителна скорост в играта на „армейците”.

Столичани започнаха със самочувствие срещата и не позволиха на „смърфовете” да осъществят домакински натиск, като още в 10-ата минута Варела бе изведен от Делев и излезе сам срещу стража на домакините, но се опита да подаде към Лукас Саша, ала пасът му бе по-силен от необходимото. Десет минути по-късно пък Делев овладя една топка в центъра на терена и подаде към Чочев, който падайки успя да изведе Присо сам срещу Йордан Господинов, но камерунецът заложи на силата и стреля над вратата.

Все пак, ЦСКА успя да открие резултата в 22-ата минута, когато Делев центрира от корнер към близката греда, където Присо продължи топката с глава към далечната, а там оставеният непокрит Иван Бандаловски я вкара в мрежата за 1:0. Малко по-късно Грънчов можеше да удвои преднината на своите, ала ударът му бе избит на голлинията от Дани Георгиев.

Въпреки това обаче „армейците” успяха да вземат аванс от две попадения. Това стана в 31-ата минута, при поредната добра контраатака на тима. Тогава Варела проби отлично от дясно и подаде към далечната греда на Присо, който от малък ъгъл прати топката в горната греда, а тя се удари в Йордан Господинов и спря в мрежата му – 2:0. Междувременно на трибуните се разиграха грозни сцени, след като първо феновете на гостите обстрелваха с ракета тези на домакините, а „черно-белите” привърженици отговориха с димки, заради които играта бе спряна за няколко минути. Точно преди това обаче техните любимци имаха шанс да намалят изоставането си, но удар от воле на Влади Георгиев от малък ъгъл не намери рамките на вратата.

В 38-ата минута Присо сложи топката на главата на Спас Делев, но нисичкият нападател стреля в обсега на Йордан Господинов и стражът на „смърфовете” улови. Последва изстрел с глава и на Абушев от границата на вратарското поле, но право в ръцете на Черни. Три минути преди почивката Спас Делев отново имаше шанс да се разпише, след като бе изведен от Варела сам срещу Господинов, но се засуети и вратарят на домакините се хвърли в краката му, улавяйки топката.

Последва 5-минутно продължение на първата част, в които не се стигна до нищо интересно, а на почивката наставникът на домакините Стефан Генов извърши две смени.

Така на терена се появиха Станислав Мламов и Георги Стефанов, които замениха неубедителните Диего и Влади Мирчев, а освен това освен това освежиха играта на „черно-белите”.

Те обаче успяха само да изравнят мача, тъй като през второто полувреме головите положения почти липсваха, с изключение на първите му минути, в които Локо (Пд) изпълни четири поредни корнера, но в крайна сметка защитата на „червените” се справи с всеки от тях.

Впоследствие Милен Радуканов замени поуморените Спас Делев и Нджонго Присо с бившите футболисти на домакините – Мартин Камбуров и Сержиньо, а неговите футболисти се прибраха в защита и изчакваха спокойно своите шансове.

Сериозни такива липсваха и пред двата отбора, тъй като играчите на Локо (Пд) владееха повече топката, но опитваха предимно с центрирания да затруднят защитата на ЦСКА, която бе на много високо ниво през цялата среща.

В самия й край обаче тя се пропука за миг, след едно от многото центрирания на домакините. Това се случи в 86-ата минута, когато Бандаловски събори в наказателното поле Маламов, а реферът му показа жълт картон и посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби капитанът на Локо (Пд) Христо Златински, който обаче стреля в средата на вратата, а стражът на гостите успя падайки да отрази удара му с крак, последва опит за добавка на халфа, но неточен.

В продължението на срещата пък в игра за ЦСКА след 16-месечено отсъствие се завърна бранителят Коста Стоянов.

Така Локо (Пд) записа първата си загуба в „А” група след 7 мача, а ЦСКА остана непобеден в осмо поредно гостуване от всички турнири и се изравни по точки с третия в класирането Ботев (Пд), който изпревари по голова разлика. Двата тима са с по 35 в своя актив и вече имат с по седем повече от Локомотив (Пловдив).