3. Страхотна драма прати Уотфорд на един мач от Висшата лига

Страхотна драма прати Уотфорд на един мач от Висшата лига

"Стършелите" победиха Лестър с 3:1 в реванша, Алмуния хвана дузпа в самия край, а Уотфорд отбеляза в следващата атака

Уотфорд отстрани Лестър в полуфинален плейоф за влизане във Висшата лига след страхотна драма на „Викъридж роуд” в реванша.

„Стършелите” победиха с 3:1 с победен гол на Дийни секунди дълбоко в добавеното време, като минута преди това Мануел Алмуния хвана дузпа за „лисиците”.

Така с общ резултат 3:2 Уотфорд се класира за големия финал в плейофите. В битка за влизане във Висшата лига отборът на Джанфранко Дзола ще срещне победителя от мача Кристъл Палас – Брайтън. Финалът е в понеделник (27 май).

Мачът стартира отлично за Уотфорд и след четвърт час чешкият нападател Матей Видра от малък ъгъл препарира Каспер Шмайхел с чудесно воле в далечния ъгъл за 1:0.

Само 4 минути по-късно Матю Джеймс центрира от корнер, а Дейвид Нюджънт скочи най-високо и с глава прати в мрежата за 1:1.

До почивката гостите се бранеха с всички сили и задържаха ремито.

В 65-ата минута Уотфорд пак поведе с втори гол на Видра. Чехът направи двойно подаване с Дийни и с нисък удар матира Шмайхел – 2:1.
Общият резултат стана 2:2, а в плейофите правилото за повече голове на чужд терен не важи и изглеждаше, че двубоят ще влезе в продължения.
Съдията назначи 4 минути добавено време, но то бе удължено почти двойно заради спиране на играта за лекарска намеса.
Добавеното време донесе и голямата драма.

В петата минута от него Антони Нокаерт беше избутан с ръка от Касети и макар контактът да бе лек и французинът да преигра, реферът Фил Дауд даде дузпа за Лестър.

Самият Нокаерт би дузпата, но Алмуния изби, а при добавката отново испанският страж отказа французина и запази резултата 2:1.

Веднага след дузпата Уотфорд стигна до победен гол, който накара публиката да нахлуе на терена. Хог свали с глава на пътя на Трой Дийни, а нападателят разстреля Каспер Шмайхел за 3:1 и прати Уотфорд на финала за влизане във Висшата лига.