Расистки обиди към Балотели, безумни червени картони и 0:0 между Милан и Рома

Мунтари и Тоти си изпросиха червени картони, мачът бе спрян за малко за расизъм, Милан не подпечата място в ШЛ

Милан и Рома не си вкараха и направиха 0:0 на „Сан Сиро” в последна среща от 37-ия кръг на Серия А. Така Милан пропусна да си гарантира място в зона Шампионска лига и ще трябва да бие Сиена в последния кръг, за да гарантира третата позиция.

В много открит мач на „Сан Сиро” Милан игра цяло второ полувреме с човек по-малко, но гол така и не падна.

Милан играеше с новите си златни екипи, които ще носи и през следващия сезон.

Още в началото се заредиха положения пред двете врати. Маркиньо стреля към близкия горен ъгъл, но Абиати плонжира и изби. Абиати хвана нов негов удар, а Тоти би високо при грешка на Констант.

Балотели намери пространство между четирима съперници, но Перота с решителен шпагат изби удара. Абиати парира нов изстрел на Маркиньо отблизо. Мунтари пък прати над гредата.

Де Скилио проби отдясно, но ударът на Боатенг попадна право в тялото на Богдан Лобонт. Супер Марио прехвърли стената от пряк свободен удар с падащ лист, но Лобонт изби ниско до гредата.

5 минути преди почивката Съли Мунтари си изкара изключително глупав червен картон. Съдията Роки посегна да даде жълт картон на Балотели, а Мунтари необяснимо му хвана ръката да не вади картона, което накара Роки да изгони халфа с директен червен картон.

С човек повече Рома натисна след почивката, но не можа да вкара гол в собствената си битка за Лига Европа.

Веднага след паузата нов расистки скандал помрачи мача. Расистки подвиквания и скандирания по адрес на Марио Балотели накараха съдийската бригада да спре мача, както повеляват новите разпоредби на УЕФА. Феновете се укротиха и срещата бе подновена.

Абиати лови удар на Маркиньо след центриране на Тоти, а Освалдо разигра трима бранители преди да прати покрай близката греда.
Балотели прати бомба от пряк свободен удар, но Лобонт с тяло успя да укроти кълбото.

Рома пресираше и търсеше гола, а Милан изглеждаше уморен, но опитът на „росонерите” в защита им помагаше.

Фламини от два опита не успя да вкара, а Абиати се справи с далечен удар на Пянич.

В добавеното време Тоти удари лакът в лицето на Мексес и получи директен червен картон.

Бурдисо не бе точен с глава, а Ламела прати право в ръцете на Абиати и мачът завърши без голове.

Милан е трети с 69 точки, на 2 пред Фиорентина. Рома има 59 точки на седмо място.