Разбихме Аржентина за час и половина (ВИДЕО+СНИМКИ)

След тази победа националите ни се изравниха по точки с втория в класирането отбор на САЩ

Българският национален отбор по волейбол постигна изключително ценна и убедителна победа над тима на Аржентина с 3:0 гейма в зала "Арена Армеец". Нашите волейболисти буквално разбиха южноамериканците - в отделните части на 18, на 21 и на 16. Това е трета победа за момчетата на Камило Плачи, след двете победи над Франция преди две седмици, съответно с 3:2 и 3:0.

ПЪРВИ ГЕЙМ:
 България стартира силно срещата, а в началните минути със страхотни отигравания се отчетоха Цветан Соколов и Тодор Скримов. При резултат 4:1 в полза на нашите национали селекционерът на Аржентина поиска прекъсване. След него силните изяви на българите продължи и възпитаниците на Камило Плачи поведоха с цели 6 точки (7:1), преди аржентинците да достигнат до втората си точка и да намалят на 2:7. При резултат 8:4 в полза на България дойде и първото техническо прекъсване. Отличното представяне на българите продължи и в следващите минути, а с много добри отигравания блесната Виктор Йосифов, Тодор Алексиев и Тодор Скримов. При второто техническо прекъсване българите имаха аванс от цели девет точки – 16:7. Постепенно аржентинците се активизираха и успяха да скъсят изоставането си до само 4 точки - 16:20. Последва обаче аут при изпълнението на сервис и България поведе с 21:16. Двата отбора си размениха по една точка и така резултатът стана 22:17 за нашите национали. Последва прекъсване, а след неговия край България спечели две последователни точки и се нуждаеше от само една, за да затвори гейма. Аржентина обаче реализира точка и намали до 18:24. С безкомпромисна атака на Цветан Соколов обаче нашите достигнаха до 25-ата си точка, като по този начин спечелиха първия гейм с 25:18 и поведоха с 1:0.

ВТОРИ ГЕЙМ: Аржентина взе първата точка във втория гейм след отлична атака на Федерико Перейра. България изравни (1:1) след атака на Виктор Йосифов, а след това се стигна до две последователни точки за Аржентина, при втората от които Перейра блесна с ас, след като Тодор Алексиев не успя да посрещне добре. Двата отбора си размениха по една точка и резултатът стана 2:4, а българите достигнаха до третата си точки след блокада на Виктор Йосифов. Себастиан Соле бе точен за 5:3, но българите намалиха на 4:5. Двата отбора отново си размениха по точка, а при резултат 6:5 в полза на Аржентина Соле реализира нова точка за 7:5. Аржентинците получиха нова възможност за атака, но след отлична блокада на българите, нашите национали намалиха на 6:7. При резултат 8:6 в полза на Аржентина дойде първото техническо прекъсване. Последваха равностойни минути, а при резултат 10:8 в полза на Аржентина Цветан Соколов се отчете с блестяща атака, реализирайки девета точка за България. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:12 в полза на Аржентина. Последваха силни минути за българите, които първоначално успяха да скъсят изоставането си само до точка (17:18), а при резултат 18:19 българите играха отлично при блокадата и резултатът бе изравнен – 19:19. След това последва отлично отиграване на Георги Братоев и нашите национали успяха да осъществят обрат – 20:19. Виктор Йосифов обаче стреля в мрежата при изпълнението на сервиза и отново се стигна до равенство – 20:20. При последвалата атака Тодор Алексиев стреля в аут и отново Аржентина поведе с 1 точка (21:20). Камило Плачи поиска прекъсване, а след него с отлична атака на Цветан Соколов България изравни – 21:21. С отлична игра на блокадата ни България отново поведе – 22:21. С нова отлична изява на блокадата българите поведоха с 23:21. Бруно Романути стреля в аут и така България достигна до 24-ата си точка, а българите спечелиха и последвалото разиграване, за да спечелят втория гейм с 25:21 и да поведат с 2:0.

ТРЕТИ ГЕЙМ: Нашите отново започнаха ударно. И Цецо Соколов, и Вальо Братоев, и Виктор Йосифоф намериха сервисите си, с което затрудниха посрещането на Аржентина. До първото техническо прекъсване държахме аржентинците на две точки зад нас, а паузата дойде при 8:5 за България. След почивката двата отбора си размениха по една точка през центъра. След което Светослав Гоцев изпълни четири последователни сервиса и поведохме с 12:7, а на второто техническо прекъсване се откъснахме с цели седем преднина. След почивката играта вървеше точка за точка, докато не дойде фантастичната блокада на Гоцев и резултатът вече беше 20:12. Последва прекъсване за гостите от Аржентина, след което южноамериканците направиха две последователни точки, докато вездесъщият тази вечер Цецо Соколов не донесе 21-вата в нашия актив. Последната 25-а точка отново бе дело на Соколов и така нашите волейболисти разбиха тима на Аржинтина (в отделните части на 18, на 21 и на 16).

След тази победа националният ни отбор се изравни по точки, по осем, с 2-рия в класирането отбор на САЩ. Американците имат един спечелен гейм повече от нас, но са и с мач повече.

В неделя, отново от 20:00 ч, е вторият мач срещу представителя на южноамериканската страна. Въпросните два мача са единствените в София от Световната лига. На 12 и 13 юли „трикольорите” посрещат тима на Полша във Варна.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро Селекционер: Камило Плачи

АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко, Иван Кастелани, Федерико Перейра, Пабло Бенголеа, Пабло Крер, Себастиан Соле - Алексис Гонзалес-либеро Селекционер: Хавиер Вебер.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години