Бербатов блести с два гола в първия мач на Фулъм за новия сезон (ВИДЕО)

Берба беше капитан и вкара два бързи гола за успеха с 3:0 над втория в първенството на Коста Рика, Йол пусна и новите

Бербатов блести с два гола в първия мач  на Фулъм за новия сезон (ВИДЕО)
Димитър Бербатов иблесна с два гола още в първия мач на Фулъм за новия сезон. Берба изведе своя тим с капитанската лента и вкара два бързи гола през първата част за победата с 3:0 на „Котиджърс” над костариканския Картахена.

По този начин отборът на българина направи успешен старт на турнето в Коста Рика, а треньорът Мартин Йол изпробва качествата на голяма част от новите попълнения.

Още в първите минути Бербатов бе близо до гола, но вратарят на костариканците Варди Алфаро спаси удара му след пас на Джон Арне Рийзе. Домакините постепенно влязоха в мача и Стокдейл на свой ред се намеси добре след удар на Де Оливейра.

Рийзе за малко да вкара първия си гол с фланелката на Фулъм, но стреля покрай гредата след хубав финт на Касами на Националния стадион в Коста Рика.

Лондончани поведоха 10 минути преди почивката. Деймиън Дъф подхвана бърза контра, изведе Касами, който центрира за Бербатов и рекордьорът по голове за българския национален отбор засече в мрежата.

Само 4 минути по-късно Рийзе проби в наказателното поле, но бе задържан от бранител и съдията даде дузпа. Бербатов не сбърка от бялата точка и покачи на 2:0, пращайки спокойно вратаря в погрешния ъгъл.

Новият вратар на Фулъм Маартен Стекеленбург направи фамозно спасяване с пръсти, за да запази преднината, а после Уго Родайега достави удобна топка на Брайън Руис и местният герой също вкара за класическото 3:0.

Следващата контрола на Фулъм е в сряда (17 юли) срещу Алахуаенсе. Мачът отново ще се играе на Националния стадион в Коста Рика.