3. Сити обърна ЦСКА и Жоро Миланов в Москва и си открехна вратата към елиминациите (ВИДЕО)

"Гражданите" биха с 2:1, Агуеро с 2 гола, Миланов с цял мач

Английският Манчестър Сити си отвори вратата за класиране за осминафиналите в Шампионската лига този сезон, след като тази вечер се наложи с 2:1 над прекия си конкурент за 2-то място в група "В" ЦСКА (Москва).

Двубоят се игра на стадион "Химки", а в герой за "гражданите" се превърна Серхио Агуеро, който вкара и двете попадения за своите, след като Тошич бе открил за "армейците" в 32-ата минута.

За домакините от ЦСКА цял мач игра българският национал Георги Миланов, който се понрави с няколко добри отигравания.

Любопитен факт е, че тъмнокожите футболисти на англичаните бяха освиркани със звуци, наподобяващи маимунските.

Мачът стартира с много силен натиск на гостите и няколко сериозни пропуска на Агуеро в самото начало.

Хората на Пелегрини започнаха много силно срещата и набързо създадоха няколко положения за гол, които не успяха да реализират.

Още при първата си възможност за гол пък, в 32-ата минута "армейците" успяха да излязат напред в резултата. Тогава Хонда намери с извеждащ пас Тошич в пеналта на англичаните, а сърбинът с левия крак не остави шансове на Джо Харт за 1:0.

Радостта на руските фенове и футболисти обаче бе твърде кратка, тъй като само 2 минути след това Серхио Агуеро възстанови статуквото с удар отблизо.

До края на полувремето "гражданите" съумяха да стигнат до пълен обрат, след като Агуеро засече отблизо с глава центриране на Негредо за 2:1.

През втората част Манчестър Сити продължи да е по-активният отбор, въпреки че и домакините хвърлиха всички сили в търсене поне на изравнителен гол.

В 52-ата минута Думбия шутира опасно, ала Харт бе на място и улови. Последваха нови няколко пропуска от изгодни позиции на Кун Агуеро.

Туре и Негредо също изтърваха да се разпишат, а в последните 10 минути темпото се вдигна много и атаките се заредиха към двете врати.

Тошич, Хонда и Муса обаче не успяха да донесат отново радост на "армейските" фенове, докато Джеко пропусна няколко възможности в края.

Резултатът обаче остана непроменен и така Сити стигна до успеха с 2:1. След него "гражданите" вече имат актив от 6 точки на 2-о място в групата, колкото има и Байерн, но баварците играят по-късно днес. ЦСКА пък е 3-а с 3 точки, а последен е Виктория (Пилзен) без спечелена точка.

НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ