2. - НХЛ
  3. Детройт и Вашингтон с нови победи в НХЛ

Детройт и Вашингтон с нови победи в НХЛ

Отборът на Детройт се наложи с 2:0 над Ванкувър на Джо Луис Арена и продължи перфектния си старт в новия сезон.

Отборът на Детройт се наложи с 2:0 над Ванкувър на Джо Луис Арена и продължи перфектния си старт в новия сезон. Вратарят на Червените криле Джими Хауърд спаси общо 25 удара в мача, като 12 от тях в първата третина и потвърди, че се намира в чудесна форма. Това е шести мач без допуснат гол за него в кариерата му, а Детройт има вече три победи от три мача. Преди това те спечелиха без да допуснат гол и срещу Колорадо-3:0 в събота, но с Тай Конклин на вратата. Джъстин Абделкадер откри резултата в средата на втората третина, след като Тод Бертуци подаде през цялото поле. Малко след това Валтери Филпула покачи на 2:0 след асистенция на Йохен Францен. Гостите имаха своите шансове да се върнат в мача, но най-напред Хауърд отрази удара на Кори Ходжсън. В началото на третата част същият играч на гостите се размина на празна врата да засече шайбата, а след него и Алекс Бъроуз на празна врата улучи гредата.

Трета поредна победа в три мача постигна и отборът на Вашингтон, който преодоля с продължения с 3:2. Денис Уидман вкара победното попадение за гостите от американската столица в едно от най-интересните дербита на Североизтока. Уидман се разписа във 2:38 минута на допълнителното време при числено превъзходство след пас на Никлас Бакстрьом. Александър Овечкин вкара първия си гол на сезона, като изведе своите напред с 2:1 40 секунди след началото на третата част. След мача тоя заяви, че посвещава попадението на жертвите от самолетната катастрофа, в която загина целият отбор на Локомотив (Ярославл). За домакините от Питсбърг Джеймс Нийл вкара и двата гола, като най-напред откри резултата във 2:27 минута на мача, а след това направи 2:2 3:45 минути преди края при числено превъзходство.

Колорадо Аваланч разгроми със 7:1 Отава като гост, а Йоаким Линдстрьом се отличи с два гола. Първи мач за победителите изигра вратарят Жан-Себастиан Жигер, който отрази 15 удара. Датското ново попълнение за Колорадо Габриел Ландеског вкара първи гол в НХЛ.

Айлендърс разгроми Тампа Бей с 5:1 на своята пързалка в Юниондейл, като Джон Таварес вкара два гола в първата част на мача, а след това подаде за още два. Останалите попадения за победителите нанизаха Мат Мулсон и Патрик Паренто, също в първата третина, а накрая и Михаел Гарбер заби една шайба. За Айлендърс това е втора победа от три мача след началото на сезона в НХЛ.

Калгари удари с 4:1 Монреал в едно от канадските дербито в Лигата, като вратарят Мика Кипрусоф спаси 35 удара. Той регистрира 263-а победа като титуляр за тима и излезе на първо място в клубната ранглиста по този показател. До момента финландският вратар на Пламъците делеше първата позиция с Майк Върнън. Рене Бурк вкара два гола за Калгари, а по един добавиха Никлас Хагман и Дейвидп Мос.