2. - НХЛ
  3. Драматична победа за Рейнджърс над Калъмбъс (ВИДЕО)

Драматична победа за Рейнджърс над Калъмбъс (ВИДЕО)

Вашингтон спечели дербито на столиците в НХЛ

Ню Йорк Рейнджърс спечели драматична победа с 5:4 като гост над Калъмбъс Блу Джакетс, след като изоставаше с 1:4. Михаел Грабнер изравни за 4:4 17 секунди преди края в дербито на нощта в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. За Калъмбъс това е втора поредна загуба след серията от 16 поредни победи преди това, а те все още остават на върха с 58 точки.

Вече 57 на 2-ата позиция има Рейнджърс. За победителите Грабнер и Адам Глендининг вкараха по две попадения в мача, а Оскар Линдберг добави един. За домакините точни бяха Маркус Нутиваара, Кам Аткинсън, Скот Хартнъл и Лукас Седлак. Те обаче не успяха да се справят с мощните атаки на Рейнджърс в третия период и си платиха за това.

Лос Анджелис Кингс се наложи с 4:3 с продължение над Минесота Уайлд. Танър Пиърсън вкара 11-ия си гол от началото на сезона, след като овладя пас на Алек Мартинес и в 3:32 минута на допълнителното време се разписа. Кралете имат 44 точки и са в долната половина на Тихоокеанската дивизия, докато Минесота е на 2-а позиция в Централната, изоставайки с 2 точки от лидера Чикаго.

Едмънтън Ойлърс спечели с 2:1 над Ню Джърси навън също след продължение, а Нефтодобивниците са 3-и в Тихоокеанската дивизия с 49 точки, на една от лидерите Сан Хосе и Анахайм. Марк Летесту донесе победата на хита на сезона, вкарвайки в 3:59 минута на продължението при числено превъзходство. Матю Бенинг пък вкара първото си попадение в НХЛ изобщо, откривайки резултата за Едмънтън.

Вашингтон прекърши Отава с 1:0 като гост в дербито на отборите от столиците на САЩ и Канада. Специалистът по дузпите Ти Джей Оши вкара единствения гол още в 1:38 минута на мача.

Вратарят на победителите Брейдън Холтби спаси 30 удара за втория си пореден шътаут в последните два мача и пети за сезона. Също така Вашингтон записва и пета поредна победа, събирайки 55 точки и 4-о място в Столичната дивизия.

Монреал, който е лидер в Атлантическата дивизия с 56 точки, победи Торонто с 5:3 като гост в канадското дерби за деня. Кари Прайс спаси 33 удара за 20-ата победа на тима за сезона, а над този съперник им е 13-и пореден успех. Макс Пасиорети, Артури Лекхонен, Алекс Радулов, Никита Шчербак и Майкъл Маккарън вкараха за победителите.

Бостън размаза с 4:0 Флорида като гост с два гола на Брад Маршан, а вратарят им Туука Раск спаси 25 удара. Финландецът за пореден път доказва, че е един от най-добрите на своя пост в НХЛ и имаше сериозна заслуга за четвъртата поредна победа на Брюинс над този противник.