2. - НХЛ
  3. Евгени Малкин спаси Питсбърг срещу Монреал

Евгени Малкин спаси Питсбърг срещу Монреал

Руският център вкара гол в пети пореден мач за драматичното 5:4

Евгени Малкин вкара гол в пети пореден мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), с което донесе победа на Питсбърг с 5:4 над Монреал. Руският център на Пингвините беше точен във втория рунд на свободните удари, а пропуските на Андрей Костицин и Скот Гомес решиха мача.

Отборът на Питсбърг успя да запише петата си поредна победа в редовния сезон, след като преодоля дефицит от два гола в последната третина на мача. Малкин се превърна в герой за домакините още преди да вкара свободния удар, след като изравни резултата за 4:4 само 2:43 минути преди финалната сирена в зала "Консол Енерджи". Другият гол в полза на Пингвините в последната част на мача вкара Дъстин Джефри.

Въпреки загубата, чешкият страж на гостите Павел Будай изнесе страхотен мач, отразявайки 38 удара към вратата си. Това обаче не помогна на неговия тим във важната битка за точки и Монреал остава на девет пункта от плейофите. Последното място за квота заема Вашинтон, който загуби катастрофално от Каролина в друг мач от вечерта.

Столичаните бяха сочени за фаворити, след като спечелиха три от последните си четири мача, но все пак успяха да разочароват феновете си. Александър Овечкин отправи само два удара към противниковата врата, а в неговата падаха голове във всяка една от третините. Юси Йокинен наниза две шайби зад Томаш Вокун, а третата добави Иржи Тлусти. Всъщност, добрите новини за Вашингтон дойдоха от Чикаго, където местният тим разби с 3:1 Флорида. При това положение Столичаните ще се молят за първо място в слабата Югоизточна дивизия, с което ще си гарантират участие на плейофите с първа серия на собствен лед.

Разликата между Флорида и Вашингтон е само в това, че Пантерите са с мач по-малко от съперника си. В друга среща от вечерта Далас падна за четвърти пореден път, допускайки загуба с 1:2 от Тампа Бей. Изненадващо, Звездите са само на две точки от зоната за плейофи, където последен е Колорадо. Чикаго е пети и има солиден аванс срещу Лавините, а сезонът за Тампа Бей приключи.