2. - НХЛ
  3. Филаделфия спечели за сефте през новия сезон в НХЛ

Филаделфия спечели за сефте през новия сезон в НХЛ

"Летящите" спечелиха за първи път срещу Ню Йорк Рейнджърс от две години насам

Уейн Симъндс и Якуб Ворачек вкараха по един гол при за първата победа на Филаделфия от новия сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), дошла след 2:1 над дивизионния съперник Ню Йорк Рейнджърс.

Летящите не само се спасиха от първо начало на сезон с 0:4 в своята история, но и спечелиха мач срещу Рейнджърс за първи път от две години насам. Положението при отбора от Ню Йорк също не е толкова добро, защото загуба спря опита им за първи последователни победи през редовния сезон. В миналия си мач Рейнджърс се наложиха с 4:3 над Бостън след продължение. След мачовете от четвъртък вечер в НХЛ, Филаделфия и Ню Йорк Рейнджърс са равни на дъното на Атлантическата дивизия с баланс 1:3 победи. Мариан Хоса вкара своя гол номер 5 за сезона при победата Чикаго с 3:2 срещу Далас.

Словакът наниза шайбата в ситуация на пауърплей при 1:41 минути игра в продължението, с което оглави класирането при реализаторите. Андрей Марков продължи великолепното си представяне през новия сезон в НХЛ, след като записа гол и асистенция за победа на Монреал с 4:1 срещу Вашингтон. Столичаните пък започнаха с баланс 0:3 за първи път от близо 20 години насам.

Торонто - НЙ Айлъндърс 4:7
Филаделфия - НЙ Рейнджърс 2:1
Вашингтон - Монреал 1:4
Каролина - Бъфало 6:3
Флорида - Отава 1:3
Сейнт Луис - Нешвил 3:0
Далас - Чикаго 2:3 след продължение
Колорадо - Кълъмбъс 4:0