2. - НХЛ
  3. Лос Анджелис надви Чикаго

Лос Анджелис надви Чикаго

Кралете постигнаха забележителния успех с резервния си вратар Джонатан Берниер, който спаси 22 шайби и пусна само една, която покачи сметката на Александър Овечкин на 21 гола за сезона

Лос Анджелис вкара три гола в последната част за победа с 4:1 над Вашингтон в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Кралете постигнаха забележителния успех с резервния си вратар Джонатан Берниер, който спаси 22 шайби и пусна само една, която покачи сметката на Александър Овечкин на 21 гола за сезона.

Анже Копитар изравни за Лос Анджелис във втората третина, с което започна и обратът за гостите. Победният гол падна в началото на последната част, когато точен беше Андрей Локтионов, докато Михал Ханджуш вкара третото попадение за Кралете при 7:32 минути до края. По-малко от минута по-късно Джарет Стол оформи крайното 4:1.

Микаел Самуелсон вкара два гола за три минути във втората част за победа на лидера в генералното класиране Ванкувър с 4:2 срещу Калгари. Канадците имат актив от 81 точки след 56 мача, а
втори е лидерът в Източната конференция Филаделфия, който ще се изравни с Ванкувър при победи в двата мача, които все още не е изиграл. Тим Джакман и Къртис Гленкрос дадоха преднина на Калгари в началото на втората част, но Самуелсон намали 10:40 минути преди нейния край, след което изравни при числено предимство за Ванкувър. Мейсън Реймънд добави две асистенции за крайните победители, а Роберто Луонго спаси 24 шайби и продължи серията си без загуба в редовното време. Последната беше на 5-и декември, а от този момент насам той игра в 16 победи за отбора си и пет поражения след финалната сирена на трите части.

Радим Врбата вкара гол в трети пореден мач и добави единствената шайба при дузпите за четвъртата поредна победа на Финикс в НХЛ, която беше постигната след 3:2 над Чикаго. Койотите постигнаха успеха пред рекордно пълната си за сезона зала, но хилядите зрители бяха попарени от изравнителен гол на Дънкан Кийт в самия край на мача. Треньорът Дейв Типет все пак спечели 350-а победа в кариерата си, след като настоящите шампиони Чикаго стреляха два пъти край вратата на Финикс, а в третото изпълнение се намеси стражът Иля Бризгалов.