2. - НХЛ
  3. Минесота излезе начело в НХЛ

Минесота излезе начело в НХЛ

Детройт със седма поредна победа

Минесота се наложи над гостуващия Ню Джърси с 4:2 и с актив от 35 точки излезе начело в класирането на редовния сезон на Националната хокейна лига.

Кайл Брозяк реализира две попадения за домакините, а Дани Хийтли и Кейси Уелман също се разписаха за третата последователна победа на тима. ак Парайз се отличи с гол и асистенция за гостите, за които се разписа и Иля Ковалчук.
Детройт разби домакина Бъфало с 4:1 и записа седма поредна победа.

Вратарят Джими Хауърд отрази 27 шайби, а Павел Дацюк завърши с гол и асистенция, а Якуб Киндл, Йоан Францен и Валтери Филпула също се разписаха.

Така момчетата на Майк Бабкок регистрираха най-добрата серия на отбора от периода 20 март - 1 април 2010 година, когато също имаха седем поредни успеха.

Йохен Хехт реализира единственото попадение за домакините 6:13 минути преди края. Вратарят Йонас Енрот направи 32 спасявания, но и това не помогна и Бъфало допусна трето попадение в последните си четири срещи.

Джонатан Тейвс единствен вкара при дузпите, а Чикаго се наложи над гостуващия Ню Йорк Айлендърс с 5:4. Тейвс добави гол и асистенция в редовното време, а Андрю Брюнет, Бен Смит и Патрик Шарп също се разписаха. Вратарят Кори Крофърд отрази 37 шайби. Мат Мулсън завърши с гол и асистенция за Ню Йорк, който водеше с 2:1 след първата третина.

Кайл Окопсо и Пи Ей Паренто също вкараха, а 19-годишният новобранец Нино Нидеррайтер изравни за 4:4 в средата на третата част с първия си гол в НХЛ.

Райън Джоунс реализира първи хеттрик в кариерата си и помогна на Едмънтън да спечели с 6:3 срещу гостуващия Кълъмбъс.
Джордан Еберле, Алеш Хемски и Ладислав Шмид също вкараха за домакините, които прекъснаха серия от три поредни загуби.
Дерек Дорсет вкара два пъти за гостите, а Марк Летестю също се разписа, но Едмънтън допусна трето поражение в последните си четири мача.

Колорадо победи гостуващия Сейнт Луис с 3:2 след дузпи. Райън О'Райли се отличи с гол и асистенция в редовното време, а след това единствен се разписа при наказателните удари за успеха.

Милан Хейдук също вкара в редовното време, а вратарят Семьон Варламов завърши с 35 спасявания. Ярослав Халак също отрази 35 шайби за Сейнт Луис, за който вкараха Кевин Шатънкърк и Патрик Берглунд.
Клод Жиро вкара победното попадение 91 секунди преди края на продължението за успеха на Филаделфия с 4:3 над Анахайм като гост.

Двубоят беше дебютен за новия наставник на домакините Брус Будро, а ръководеният от него тим пропиля три гола аванс.
Яромир Ягър вкара два пъти при числен превес и даде една асистенция, а Скот Хартнел изравни 3:02 минути преди края на редовното време за гостите.

Андрю Колиано, Теему Селане и Андрю Гордън дадоха аванс от 3:0 на Анахайм, а вратарят Йонас Хилер спаси 43 удара, но тимът допусна обрат и 17-та загуба в последните си 20 мача.