2. - НХЛ
  3. Никлас Бекстрьом с два гола при успеха на Вашингтон над Тайпа Бей

Никлас Бекстрьом с два гола при успеха на Вашингтон над Тайпа Бей

Вижте всички останали резултати от НХЛ

Никлас Бекстрьом вкара два гола и добави две асистенции при победата на Вашингтон с 5:2 над Тайпа Бей в мач от първенството на НХЛ. Александър Овечкин се отчете с гол и три асистенции, а Бруукс Лийч и Джейсън Чимера добавиха по един гол за победителите. За Тампа Бей се разписаха Теди Пърсъл и Брет Кларк.

Във Ванкувър Даниел Седин отбеляза гол четири минути преди края, с който донесе победата на домакините с 4:3 над Чикаго. Седин добави и една асистенция и води листата на реализаторите с 69 точки по системата гол+пас. Братът близнак на Седин - Хенрик също бе точен, а по едно попадение добавиха Кристиан Ерхоф и Микаел Самуелсон.

За Ванкувър това бе пета поредна победа. Джонатан Тейвс, Ник Бойнтън и Дейв Боланд бяха точни за Чикаго. Питсбърг победи Бъфало с 3:2 като домакините отбелязаха всичките си попадения през втората част чрез Дъстин Дрефри, Тайлър Кенеди и Мат Куук. Евгени Малкин се завърна в тима на "пингвините" след лечение на контузия.

В Детройт Стив Мейсън спаси 34 удара за 17-ия си мач в кариерата без допуснат гол при победата на Кълъмбъс с 3:0 над домакините. Антоан Вермет и Андрю Мъри се отчетоха с по един гол и асистенция за победителите, а Джаред Бол добави едно попадение. Ростислав Олеш отбеляза победния гол две минути след началото на продължението при успеха на Флорида с 4:3 над Ню Джърси.