2. - НХЛ
  3. НЙ Айлъндърс мушна 9 на Питсбърг

НЙ Айлъндърс мушна 9 на Питсбърг

С този успех Островитяните отмъстиха на пълния с контузени играчи отбор на Питсбърг за тежката травма на Рик Дипиетро

Ню Йорк Айлъндърс вкара по четири гола през първите две третини при разгромна победа с 9:3 над шампиона от 2009-а година в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) - Питсбърг.

С този успех Островитяните отмъстиха на пълния с контузени играчи отбор на Питсбърг за тежката травма на Рик Дипиетро, който преди девет дни напусна леда с множество фрактури на лицевите кости, предизвикани от удар на стража Брент Джонсън.

Мачът между конкурентите в Атлантическата дивизия не се размина без ново масово сбиване, което се получи между двете голови серии на домакините.

Това обаче беше само предястие за предстоящото меле в третата част, което, отново с дейното участие на Брент Джонсън, забави последната сирена с около 15 минути. Именно преди нея хокеистите на двете скамейки за резервни линии в двата отбора можеха да се преброят на пръстите на ръцете.

Джон Таварес, Мат Мулсон и новакът Майкъл Грабнър вкараха своите голове номер 20 за сезона, докато останалите шайби в мрежата на обърканите Пингвини добавиха Травис Хамонис, Джеси Джонсу и Паренто.

Мулсон и Грабнър нанизаха и втори попадения за Айлъндърс и вече водят в статистиката по голове за отбора с по 21 всеки. Крис Летанж, Джордан Стаал и Тайлър Кенеди бяха точни за Питсбърг при числено предимство на леда.

За разлика от Питсбърг, Детройт успя да преодолее слабата си серия за вкарани голове и срази с 6:1 Бостън, с което Червените криле увеличиха преднината си на върха в Централната дивизия на НХЛ. Шампионите от 2008-а година, които бяха с голова разлика от 4:12 в миналите три мача, вече водят със седем точки пред Нешвил в дивизията си и изостават също с толкова от Ванкувър в конференцията и НХЛ.

Детройт поведе с 2:0 с голове на Тод Бертуци след 1:10 минути игра през първата част и на Дани Клиъри две минути по-късно. В последствие Бертуци вкара и втория си гол в мача, докато Хенрик Зетеберг и Иржи Худлер добавиха по гол и две асистенции за победителите. За домакините от Бостън точен беше Давид Крейчи.

Чикаго позволи заличаване на аванс от три гола и загуби с 3:4 след изпълнение на дузпи срещу Далас. Настоящият носител на купа "Стенли" допусна попадения на Стефан Робидас, Брад Ричардс и Брендън Мороу в редовното време, като последните двама бяха точни и от дузпите. В третото изпълнение на удар срещу Марти Турко точен беше Майк Риберо.

Бившият страж на Далас все пак спаси 32 шайби, докато Патрик Кейн вкара гол и подаде за други два, дело на Брент Сийбрук и Патрик Шарп.