2. - НХЛ
  3. Ню Джърси спечели дербито срещу Ню Йорк Рейнджърс

Ню Джърси спечели дербито срещу Ню Йорк Рейнджърс

Вратарят на "дяволите" Йохан Хедберг се отличи с 16 спасявания, а единственият гол в двубоя бе дело на Иля Ковалчук във втората част

Ню Джърси победи с 1:0 у дома местния съперник Ню Йорк Рейнджърс и постигна шеста поредна победа в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Вратарят на "дяволите" Йохан Хедберг се отличи с 16 спасявания, а единственият гол в двубоя бе дело на Иля Ковалчук във втората част.

На 6 февруари шведът Хедберг замени контузения в коляното Мартин Бродюр и след това Ню Джърси няма загубен мач. Стражът на Рейнджърс - Хенрик Лундквист, спря 27 удара на противниковите състезатели, но не успя да помогне на Ню Йорк да избегне седмата си загуба в последните девет двубоя. Опит за гол на Райън Калахан от Рейнджърс в последната третина срещна гредата на вратата на Ню Джърси. "Дяволите" надиграха своя местен противник за втори пореден път и вече имат 14 победи в последните си 17 мача.

В друг мач от НХЛ Детройт спечели с 4:3 като гост на Флорида и постигна четвърта поредна победа. Тод Бертуци се отличи с два гола за "крилете", а по едно попадение добавиха Павел Дацюк и Дан Клиъри. Две асистенции за победителите записа Хенрик Зетерберг. Вратарят Джоуи Макдоналд направи 29 спасявания на голлинията на Детройт. Флорида пък регистрира седмата си загуба в последните осем домакински срещи в Лигата. Детройт се намира на второ място Западната конференция с актив от 78 точки. Шампионът Чикаго изненадващо загуби с 3:4 като домакин на Кълъмбъс.

Мат Кълвърт завърши с гол и завършващо подаване за победителите, а Антоан Верме, Дерек Макензи и Антон Стралман се разписаха по един път за "сините якета". Патрик Шарп вкара два гола и подаде една асистенция за отбора на Чикаго.