2. - НХЛ
  3. Патрик Кейн и Кори Крауфорд изведоха Чикаго до клубен рекорд

Патрик Кейн и Кори Крауфорд изведоха Чикаго до клубен рекорд

Лос Анджелис Кингс се наложи с 3:2 над Далас Старс

Патрик Кейн записа гол и асистенция, Кори Крауфорд направи 38 спасявания, а Чикаго постигна дванадесета поредна победа в НХЛ, след като се наложи с 4:1 над Нешвил. С победата шампионите подобриха клубния рекорд за последователни успехи, който датираше от сезон 2012/13.

Резултатът в срещата бе открит от Артьом Анисимов в края на първата част, а в началото на втората Ричард Паник покачи на 2:0. Нешвил моментално върна гола чрез Райън Елис, но минута по-късно Кейн покачи на 3:1 в полза на Чикаго. Последният гол в мача падна в последната му мината, след като Андрю Дежарне се разписа на празна врата. С успеха Чикаго се откъсна на 5 точки от втория в Западната конференция Далас, който отстъпи с 2:3 пред Лос Анджелис.

Милан Лучич донесе победата на "кралете" с гол в седмата минута на последната третина, а другите 4 гола в мача паднаха още през първата част. За домакините от Лос Анджелис точни бяха новопривлеченият Винсент Лакавайе и Дрю Даути, докато за Далас се разписаха Алес Хемски и Коди Ейкин. В подреждането в Западната конференция водач е Чикаго с 68 точки, пред Далас с 63 и Лос Анджелис с 61.

На Изток Бостън победи с 4:1 като гост Монреал в класически сблъсък между два от оригиналните шест отбора в НХЛ. Резултатът бе открит от Макс Талбот през първата третина, но в началото на втората Марк Барберио изравни. Патрис Бержерон даде нов аванс на Бостън в края на частта, а през третия период Бруинс решиха всичко с голове Давид Пастрнак и Брад Маршанд.

С победата Бостън запази седмото си място в Източната конференция с 53 точки, докато Монреал вече е извън зоната на плейофите, заемайки десетата позиция с 50 точки.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Ню Джърси - Калгари 4:2
Ню Йорк Рейнджърс - Ванкувър 3:2 след продължение
Филаделфия - Торонто 2:3
Кълъмбъс - Вашингтон 3:6
Монреал - Бостън 1:4
Тампа Бей - Едмънтън 6:4
Нешвил - Чикаго 1:4
Лос Анджелис - Далас 3:2