2. - НХЛ
  3. Рейнджърс победи шампиона на НХЛ Чикаго

Рейнджърс победи шампиона на НХЛ Чикаго

Ню Йорк Рейнджърс победи с 3:2 носителя на купа "Стенли" Чикаго в среща от Националната хокейна лига. Ерик Кристенсен отбеляза победния гол за Рейнджърс в 6:36 минута на третия период. Попадението дойде само 28 секунди, след като Патрик Кейн бе изравнил за Чикаго за 2:2.

Рейнджърс успя да стигне до победата, макар че игра без някои от основните си хокеисти като Крис Дръри, Вини Проспал и Мариан Габорик. Брендън Дубински отбеляза другите два гола за отбора от Ню Йорк.

Вратарят на Рейнджърс Хенрик Лундквист спаси 33 удара и допринесе за втората поредна победа на своя тим.

Във Филаделфия, Скот Хартнъл вкара два гола, а Клод Жиро добави един за победата на домакините над Каролина с 3:2.

Успехът е четвърти пореден за Филаделфия и тимът вече заема еднолично първото място в Атлантическата дивизия. Ванкувър надигра убедително Ню Джърси с 3:0 в друга среща от тази нощ. Рафи Торес и Райън Кеслър вкараха по един гол в първите две третини, а крайното 3:0 за канадците оформи Хенрик Седин 6:17 минути преди края.

Мартин Бродюр спаси 20 удара за Девилс, но това не помогна на тима, който записа най-слабия старт на сезона от 27 години, като заема последното място в НХЛ с едва 7 точки.