2. - НХЛ
  3. Сан Хосе разби Колорадо като гост с 4:1

Сан Хосе разби Колорадо като гост с 4:1

Ванкувър печели 2:1 след продължение

Патрик Марло реализира хеттрик за победата на Сан Хосе с 4:1 като гост над Колорадо в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Джо Павелски вкара четвъртия гол, а вратарят на "акулите" Томас Грайс спаси 35 удара за третата поредна победа на отбора. Мат Дюшан отбеляза почетното попадение за тима на Колорадо, който има само три победи у дома от 10 мача в своята зала този сезон.

Ванкувър победи Отава с 2:1 след продължение в друга среща от тази нощ. Крис Хигинс вкара победния гол за канадците в 2:18 минута на продължението.В редовното време двата отбора си размениха по един гол, като Хенрик Седин бе точен за Ванкувър, а Колин Грийнинг се разписаха за "сенаторите".

Детройт се наложи с 4:2 като гост на Анахайм. Хенрик Зетерберг, Йохан Францен и Брад Стюърт на два пъти се разписаха за "червените криле".
За домакините точни бяха Саку Койву и Теему Селане, но техните попадения не бяха достатъчни за тима на Анахайм, който има само две победи в последните 15 мача.