2. - НХЛ
  3. Шампионите от Чикаго успяха да спечелят в серията срещу Ванкувър

Шампионите от Чикаго успяха да спечелят в серията срещу Ванкувър

Шампионът на НХЛ от миналия сезон Чикаго Блекхоукс най-после успя да се поздрави с победа в серията срещу Ванкувър Кенъкс. В четвъртия мач Чикаго разби у дома Кенъкс със 7:2 и вече има една срещу три победи.

Мачът се реши във втората третина, когато домакините от Чикаго вкараха четири гола и направиха резултата 5:1. Защитникът Брент Сийброк се върна на леда, макар и все още с неизлекувана контузия, а центърът на тима Дейв Боланд отбеляза първата си среща след 17 пропуснати с гол и три асистенции. В първата третина още си пролича, че Блекхоукс ще се стараят да спечелят мача с всички сили и откриха резултата след 1:43 минути игра чрез Брайън Бикел. Само три минути по-късно обаче Томи Сало изравни за 1:1 с диагонален удар.

Във втората част домакините експлодираха с голове на Брайън Kембъл и Дънкан Кийт в рамките на 17 секунди, както и на Боланд и Михаел Флорик. В последната част Патрик Шарп се разписа на два пъти, а за гостите едно попадение върна Даниел Седин. Вратарят Роберто Луонго пази само 15 минути за Ванкувър, след което отстъпи мястото си на Кори Шнайдер, инкасирал 6 гола от 28 удара, предаде БТА.

Лос Анджелис пропиля златна възможност да поведе на Сан Хосе, след като в първата минута на втората третина водеше в резултата с 4:0, но в крайна сметка срещата стигна с 5:5 до продължения, където акулите схрускаха домакините. До края на втория период двата отбора си вкараха общо 6 гола, а мачът стигна до 5:5. След безрезултатна трета третина, в 3:09 минута на допълнителното време Дивайн Сетогучи с диагонален удар простреля вратаря на домакините Джонатан Куик.