2. - НХЛ
  3. Шеста поредна победа за Анахайм

Шеста поредна победа за Анахайм

Патоците събраха 21 точки и се изкачиха на 2-о място в Тихоокеанската дивизия

Шеста поредна победа записаха хокеистите на Анахайм, като този път се наложиха с 4:2 над Далас в първенството на Националната хокейна лига.

Патоците събраха 21 точки и се изкачиха на 2-о място в Тихоокеанската дивизия. Райън Гецлаф вкара за 3:2 в средата на третата част, а Боби Райън добави два победителите, като той се разписа и на празна врата в последните секунди на двубоя.

Финландският ветеран Саку Койву също заби една шайба за домакините, като това е негов пети гол в пет мача.Шестте поредни победи за Анахайм са повторение на добра тяхна серия от сезон 2007/2008, но им остава още една, за да изравнят клубния рекорд от седем, поставен през 1998/1999.

От тогава до сега в отбора е останал единствено Теему Селане.В Питсбърг вратарят Марк-Андре Фльори спаси 15 удара към вратата си, но Пингвините се справиха повече от добре в атакуващ план и вкараха пет шайби във вратата на Тампа Бей. След тази победа с 5:1 отборът се утвърди в средата на класирането на Източната конференция.

За Фльори това е 150-ата победа в кариерата, но едва втората през този сезон в девет негови мача като титуляр. Головете вкараха Паскал Дюпюи, Алекс Голигоски, Макс Талбот, Сидни Кросби и Дерек Ингълланд. Стивън Стамкос вкара почетното попадение за гостите, което е 15-о за него с екипа на Тампа Бей в Лигата.Първи гол от седем мача вкара за Ню Джърси Иля Ковалчук.

Той се разписа в 3:27 минута на допълнителното време в мача на Дяволите срещу Едмънтън, завършил 3:2. Ню Джърси има едва 12 точки и се намира на предпоследното място в цялата Източна конференция въпреки сериозните средства, които ръководството похарчи за заплати.

Другите два гола за тима реализираха Матиас Теденбю и Александър Васюнов, а за гостите два пъти вкара Колин Фрейзър.

Ню Джърси- Едмънтън 4:3 след продължение

Питсбърг- Тампа Бей 5:1

Калъмбъс- Колорадо 1:5

Флорида- Минесота 2:1

Финикс- Калгари 5:4

Анахайм- Далас 4:2