2. - НХЛ
  3. Тампа Бей разгроми Питсбърг в НХЛ

Тампа Бей разгроми Питсбърг в НХЛ

Мартин Сейнт Луис записа гол и асистенция, въпреки че игра стри счупени зъба, при победата на Тампа Бей с 5:1 като гост на Питсбърг във втория мач от първия кръг на плейофите в Източната конференция.

След победата Тампа Бай изравни резултата в серията, след като загуби първия двубой с 0:3. Мартин Сейнт Луис пострада тежко през втората част, след като бе ударен в лицето от Збинек Михалек. Ерик Брюър добави гол и две асистенции за победителите. Нейт Томпсън, Венсан Льокавалие и Матиас Олунд също бяха сред голмайсторите за Тампа Бей.

Крейг Адамс отбеляза единственото попадение за "пингвините", а мач номер 3 е в понеделник в Тампа Бей. С голове на Джейсън Чимера и Джейсън Арнот Вашингтон победи Ню Йорк Рейнджърс с 2:0 и поведе с 2:0 победи в серията. Головете паднаха в рамките на две минути през втората част.

Вратарят на Кепитълс Михал Нойвирт спаси 22 удара.Даниел Седин вкара втория си гол в мача в средата на третата част при победата на Ванкувър над Чикаго с 4:3 в плейофите на Западната конференция. Ванкувър води в серията с 2:0 победи.

За победителите точни бяха още Яник Хансен и Александър Едлер, а Роберто Луонго спаси 22 удара. Бен Смит на два пъти и Виктор Сталберг веднъж се разписаха за шампионите от Чикаго.

В другия мач на Запад Анахайм победи Нешвил с 5:3 и изравни резултата в серията на 1:1 победи.