2. - НХЛ
  3. Вашингтон буквално размаза Питсбърг

Вашингтон буквално размаза Питсбърг

Стив Стамкос вкара 40-ия си гол

С 40-ото попадение на Стив Стамкос през сезона и гол на Венсан Льокавалие в допълнителното време Тампа Бей се наложи с 4:3 над Сейнт Луис Блус след продължения. С тази победа Тампа Бей събра 71 точки и оглавява Югоизточната дивизия, докато Сейнт Луис е на последно място в Централната с 54.

Защитникът на Блус Ерик Брюър беше отстранен от игра за задържане 3:40 минути след началото на продължението, а при разиграването Венсан Льокавалие вкара деветия си гол за сезона и така донесе успеха на своя отбор. Стив Стамкос, освен попадението, се отличи и с три асистенции, а другите два гола за победителите нанизаха Доминик Муур и Стив Дауни. Освен с 40 гола, Стамкос води и в класацията гол+пас със 72 точки.

Вашингтон продължава преследването на Тампа в Югоизточната дивизия и размаза Питсбърг с 3:0. Гостите от Питсбърг са 2-и в Атлантическата дивизия със 72 точки, с три по-малко от лидера Филаделфия. За отбора от американската столица два гола наниза Брук Лейч, а едно попадение добави Маркус Йохансон.

Гостите бяха отслабени заради липсата на контузения Евгений Малкин, както и заради невъзстановения Сидни Кросби. Вратарят на домакините Михал Нойвирт направи 22 спасявания и се появи в игра за първи път от 18-и януари насам, а днешният му шутаут е трети за сезона.

Монреал, който се бори за 1-ото място в Североизточната конференция, падна изненадващо тежко с 1:4 на собствен терен от Ню Джърси Девилс. Дайниус Зубрус и Иля ковалчук вкараха в рамките на 2:52 минути в първата третина и реално осигуриха успеха на Дяволите. Вратарят им Мартин Бродьор започна като титуляр за 615-и път в кариерата си, но през втората част не излезе на леда заради контузия в долната част на десния крак.

Бродьор спаси 11 удара, а след това застана Йохан Хедберг, който отрази още 14 удара. В 6:32 минута на втората част домакините върнаха едно попадение, но Травис Зайц почти веднага възстанови разликата от два гола- 1:3. Минута и половина преди края на срещата Ковалчук вкара своя втори гол и оформи крайния резултат.