2. - НХЛ
  3. Вашингтон срази Едмънтън

Вашингтон срази Едмънтън

Алекс Овечкин откри резултата в мача в 5-ата минута на втората третина, а Ерик Фер удвои преднината на своя тим пет минути по-късно. Отново Алекс Овечкин направи резултата класически в началото на третата част и отново Ерик Фер доведе нещата до 4:0. Петият гол пък бе дело на Александър Сьомин пет минути преди края на мача.

Отборът на Вашингтон Кепитълс продължава със страхотната си победна серия в НХЛ, след като надигра категорично с 5:0 тима на Едмънтън Ойлърс тази нощ. След равностойна първа третина, домакините нанесоха своя удар в последните две части и мушнаха пет шайби във вратата на съперника.