2. Париж 2024
  3. Испания ликува с олимпийската титла в Париж (ВИДЕО)

Испания ликува с олимпийската титла в Париж (ВИДЕО)

"Ла Роха" спечели в продължението

Велико футболно лято изживява Испания, след като "Ла Роха" спечели златните медали в Париж след обрат за 5:3 след продължения срещу домакините от Франция.

Решителните попадения за Испания бяха дело на Серхио Камейо в 100-ата и 121-ата минута. В първият случай успя да се измъкне зад защитата на Франция отдясно, след като бе изведен от Адриан Бернабе и технично копна топката над вратаря. В 121-ата минута Испания проведе отлична контраатака и Камейо останал сам срещу Ресте не сгреши.

Редовното време на мача завърши 3:3, но французите успяха да наваксат два гола пасив. В 11-ата минута Енцо Мийо даде аванс на „петлите“, но само седем по-късно Фермин Лопес изравни след асистенция на Алекс Баена. В 25-ата минута Лопес вкара своя втори гол с красиво изпълнение, с което направи пълен обрат. Силната игра на „Ла Фурия“ продължи и 180 секунди след това Баена изпълни отлично пряк свободен удар и направи 3:1.

След подновяването на играта Франция тръгна уверено в атака.  В 79-ата минута Магнес Аклшиуш намали изоставането след асистенция на Майкъл Олисе. Активността на „петлите“ бе възнаградена в добавеното време на срещата, когато получиха дузпа. Капитанът Жан-Филип Матета бе точен и изравни резултата. Това не бе всичко за редовното време, след като първо дар на Турентес от Испания се отби от напречната греда, а след него и домакините пропуснаха чрез Олисе.

В продълженията отборът на Испания изглеждаше по-свеж и имаше по-голям късмет, за да не се стигне до лотарията на дузпите благодарение на Серхио Камайо.

Тони Естанге: Продадени са 12 132 647 билета за Париж 2024

Президентът на Организационния комитет коментира Олимпийските и Параолимпийските игри