2. Пирин (Бл)
  3. Пирин си подели по точка с последния в елитната група Берое

Пирин си подели по точка с последния в елитната група Берое

Пирин завърши първенството в елитната юношеска група с равенство 1:1 срещу Берое на клубната си база в Рилци. Така двата отбора продължават да заемат последните две места в групата, като „орлетата” са на предпоследното място със 7 точки, докато Берое са последни с 5 точки.

Възпитаниците на треньора Методи Стоянов могат да съжаляват за изпуснатите положения и изгубените две точки. През първото полувреме домакините от Благоевград създадоха доста опасни положения, които обаче завършиха без гол. Първо в 27-ата минута двойно подаване между Илиян Христов и Кристиян Чаков завърши с удар на втория право в ръцете на стража Тодоров. В 33-ата минута след заучено изпълнение на фаул Христов прати топката на сантиметри над напречната греда.

Въпреки това гостите поведоха в резултата след отсъдена дузпа в 43-ата минута на мача. Тогава македонецът в състава на Пирин Ване Траянов събори в наказателното поле Гунев и реферът Мартин Александров посочи бялата точка, а Никола Миренски бе точен за 1:0.

През втората част играта на Пирин бе раздвижена с включването на Калин Стоянов, който създаде няколко опасни положения пред противниковата врата. В 51-ата минута след неразбирателство между Александър Атанасов и вратаря Благой Стоянов първият можеше да си вкара ефектен автогол, но топката излезе в корнер.

Най-чистото положение домакините от Пирин пропиляха в 52-ата минута, когато Адем напредна, комбинира с Христов в наказателно поле, той шутира и защитникът на Берое Денислав Тодоров успя да изчисти кълбото от самата голлиния. Отново Христов бе близо до гола за Пирин в 71-ата минута, когато изпълни перфектно пряк свободен удар. Две минути по-късно обаче натискът на домакините даде резултат и Христов не остави никакви шансове на вратаря на гостите след отличния пас, който получи от Кристиян Чаков 1:1

Така двата отбора не стигнаха до нов гол до края на мача и си поделиха по точка в този последен двубой от есенния дял на юношеската елитна група

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“