2. Пирин (Бл)
  3. Пирин закова Вихрен на дъното - 3:1

Пирин закова Вихрен на дъното - 3:1

Отборът на Пирин (Благоевград) успя да спечели с 3:1 дербито с Вихрен от 27-ия кръг на „А” група. Тимът от Сандански максимално утежни положението си в класирането, като до края на шампионата ще се бори за спасението си с отборите на Ботев (Пловдив) и Спартак (Варна).

Отборът на Пирин (Благоевград) успя да спечели с 3:1 дербито с Вихрен от 27-ия кръг на „А” група. Тимът от Сандански максимално утежни положението си в класирането, като до края на шампионата ще се бори за спасението си с отборите на Ботев (Пловдив) и Спартак (Варна). „Орлетата” успяха да поведат набързо в резултата с 2:0 още до 7-ата минута, а нападателят на гостите Драги Коцев бе над всички в днешния мач, като се отчете с гол и две асистенции. Върхът на безсилието на домакините пък бе в 68-ата минута, когато Еривертон изпусна 11-метров наказателен удар.

Мачът започна отлично за тима на Пирин, който откри резултата още в 4-ата минута. Благой Наков изведе Драги Коцев в наказателното поле, той преодоля Светослав Георгиев и от много малък ъгъл разстреля стража на домакините Флориан Лучини. Вихрен отвърна с опасно центриране на Джайеоба към Десислав Русев, но стрелецът на „гладиаторите” се размина с топката.

В 7-ата минута „орлетата” нанесоха втория си удар, като този път Даниел Пеев попадна в прегръдките на своите съотборници. Македонецът Коцев проби по лявото крило, отново преодоля Георгиев, но този път подаде назад към Пеев. Той със страхотен изстрел от въздуха разстреля стража на „гладиаторите”. Само пет минути по-късно играчите на Пирин пропуснаха да направят резултата класически. Радослав Митревски получи топката малко пред дъгата на наказателното поле, премина през трима защитници и излезе лице в лице със стража на домакините Лучини. Играчът на „орлетата” се опита да прехвърли вратаря, но ударът му излезе в аут.

Постепенно играчите на Вихрен изравниха играта, а опасно центриране на Джайеоба бе избито от защитник на гостите. „Орлетата” започнаха да играят предимно на контраатаки, а натискът на домакините бе по-скоро хаотичен. Чак в последната минута на полувремето „гладиаторите” създадоха опасно положение пред вратата на Макенджиев. Сантош изведе Джайеоба, който стреля в долния десен ъгъл, но младият страж успя да избие в ъглов удар.

Домакините започнаха много нахъсано второто полувреме, а удар на Валери Георгиев от границата на полето бе уловен от Макенджиев. Няколко минути по-късно Ешкердиня стреля от дъгата, но отново стражът на Пирин успя да улови топката. 30-ина минути преди края на мача влезлият като резерва Метушев бе изведен зад отбраната на „гладиаторите”, но нападателят се засуети, а след това ударът му бе уловен от Лучини.

В 66-ата домакините се върнаха в мача, след като Джайеоба успя да се възползва от грешка в отбраната на гостите и с премерен изстрел в долния ляв ъгъл направи резултата 1:2. В следващата атака Уго Сантош бе съборен от Коемджиев в наказателното и реферът Мартин Богдев посочи бялата точка. Зад топката застана Еривертон, но изстрелът му мина покрай десния страничен стълб.

Десет минути по-късно всичко в мача свърши, след като Марио Метушев отбеляза трети гол за Пирин. Драги Коцев бе изведен от дясно, прехвърли излезлия Лучини, а Метушев довкара топката в опразнената врата. В последните минути на мача домакините се хвърлиха с всички сили в атака, но с непростими пропуски се отчетоха Еривертон и Павлов. Последният направи уникален пропуск, като не успя от 4-5 метра да уцели вратата на Пирин.

След тази победа тимът на Пирин се изкачи на 9-ото място с класирането с актив от 34 точки, а Вихрен остава на предпоследното 15-то място с 23 т.

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“