2. Пирин (Бл)
  3. В Берое: Слабо съдийство

В Берое: Слабо съдийство

След нулевото равенство с Пирин своето мнение от лагера на Берое дадоха главните действащи лица.

След нулевото равенство с Пирин своето мнение от лагера на Берое дадоха главните действащи лица. Пред микрофона на Beroe Online застанаха изпълнителният директор Васил Драголов и футболистите Слави Жеков, Петър Костадинов, Евгени Йорданов, Веселин Пенев, Атанас Апостолов и Здравко Илиев. Част от тях изразиха претенциите си към съдийството, а останали отказаха да коментират софийската бригада.

„Добре играхме, но не можахме да вкараме гол. Това е футбола. Съдийството беше много слабо в този мач, не е нужно по този начин да се печелят точки или победи. Във футбола не трябва да играе рефера, а който е по-добър той трябва да победи. Няма смисъл от тук да се помага, от там да се помага. Случило се е, но какво да направим продължаваме и това е. Добре играхме. Второто полувреме играхме по-добре, а първото малко го проспахме. Основните претенции към съдиите е, че не бяха на ниво. Много грешки на страничния съдия, били умишлени или неумишлени. Главния съдия за мен е слаб съдия. Ще обсъдим с ръководството, какво ще предприеме, защото искаме да се играе футбол, а не някой да бие или взима точки по този начин. Тук не става въпрос само за Берое а и за футбола в България.По този начин няма да подобрим футбола в България. Не искам да коментирам назначаването на Наков и съдийството, може да има някаква връзка, но нито съм го видял, нито съм чул, затова няма да го коментирам. Не е имало проблем в тунела, след края на мача. Имало е закачка между футболисти на двата отбора, които са си говорили на по-висок тон, но само това. Има камери и може да се видят записите, не е вярно че сме им налетели”, заяви след края на срещата изпълнителният директор на Берое Васил Драголов.

„Изтървахме три точки. Мисля, че първото полувреме трябваше да сме по-настоятелни, имахме си положенията, но не успяхме да ги вкараме. През втората част упражнихме натиск. Не искам да коментирам съдиите, но спряха много наши атаки, почти всяка със засади. Това не трябва да ни оправдава. Мисля, че трябваше да победим, но във футбола трябва и късмет, а в днешния мач липсваше. Надявам се в следващият мач да седим по-добре и да спечелим. Все още не съм възстановен и заради това и не започнах като титуляр. Поисках да помогна на момчетата с опита който имам. Мога много повече, но все още не съм напълно готов. През тези две седмици се надявам да се подобрим, ще има контрола и се надявам да влезем в ритъм с момчетата с които не сме играли дълго. Дано да победим в Пловдив”, каза капитанът Слави Жеков.

„Не мисля, че играхме чак толкова слабо. През второто полувреме те имаха само два-три корнера и с нищо не успяха да ни затруднят. Лошото е, че ние не можахме да се възползваме от нашите положения, но затова допринесе и страничния съдия. Съдията през втората част спря поне 20 атаки и все си мисля, че поне в четири от тях нямаше никакви засади, но трябва това да се гледа на запис и след това да се говори. Можеше и всичко да било засади, но просто беше очевадно че се спираха всички наши атаки. Можем само да съжаляваме. Пирин са ни неудобен съперник, в последните години имаме само равни и загуби от тях. Трябва да тренираме повече и да продължаваме напред, има още много мачове. Нормално е да ни изнерви това постоянно лежане при всеки фаул. Но ние знаехме това, защото те и в Каварна постоянно са лежали. Видяхте, че през първото полувреме на техния вратар му оказваха лекарска помощ поне пет-шест минути, а те вдигнаха само четири минути продължение. Не трябва обаче да търсим вината в съдиите, а и ние сме си виновни, че не отбелязвахме нашите положения. През второто полувреме имахме няколко много добри положения и Пирин имаха няколко добри положения за гол, но на нас повече ни прилягаше победата. Сега има две седмици почивка преди мача с Локомотив в Пловдив. Сега трябва да починем психически от последните три мача от които взехме само една точка и да се вдигнем, и да покажем една добра игра в Пловдив”, каза Петър Костадинов.

„За съжаление на всички и най-вече не феновете които дойдоха да ни подкрепят не успяхме да победим в този мач. Опитахме се да победим, имахме своите положения и ситуации. Ако бяхме по-концентрирани в първите минути и бяхме вкарали тогава гол нещата после ставаха по-лесни при такива отбори, които идват с единствената нагласа да открадната нещо от тук. Не мога да коментирам съдията. Вътре не се вижда толкова добре, вие от вън и по трибуните трябва да кажете, но трябва първо да потърсим проблемите при нас и после при другите. Не мога да коментирам, нищо не съм видял от сблъсъкът в тунела. В края на мача всеки усещаше, че наближава неговия край и затова може би сме действали по-хаотично и прибързано, за да може да създадем повече положения”, заяви след края на срещата Евгени Йорданов.

„Казаха, че сме сваляли гащи в Перник и щели да ни бият, но те бяха опълченците на Шипка в този мач. Не играха никакъв футбол. Не искам да коментирам съдиите, но то можели всеки път да се учат при нас. От всички вдигнати засади поне пет-шест не бяха засади. При ъгловия удар пред него ме изблъскаха и ако това не е дузпа какво да е. Подготвяме се и отиваме да играем в Пловдив. Дано да ни свирят 50-50. Те в къщи ни режат, а на вън какво ще правим? Не искаме да ни помагат, а само да свирят реално”, каза левият краен бранител Веселин Пенев.

„Не успяхме да вземем трите точки в тази среща и двата отбора си разделихме по една. Надиграхме ги напълно през второто полувреме, но топката просто не искаше да влиза в тяхната врата. Футболистите също съжаляваме за изпуснатите точки. Не знам защо имаше толкова пропуски, сигурно не сме били толкова концентрирани в завършващата фаза. Не искам да коментирам съдията, има си треньорско ръководство, спортно- техническо ръководство, но публиката на стадиона видя. Сега две седмици ще се готвим за срещата в Пловдив, надявам се да се представим на едно високо ниво и да победим”, коментира след мача Атанас Апостолов.

„Мисля, че през втората част тотално надиграхме отбора на Пирин, нямахме шанс да отбележим гол и така завърши срещата. Отказвам да коментирам съдийството. Чувствам се добре, леко по леко навлизам във форма, но все още ми трябва игрова практика след дългото ми отсъствие. Паузата в шампионата е добре дошла, надявам се всичко да е нормално и да се развива добре. Излизаме всеки мач за победа, независимо къде е и с кой играем”, заяви Здравко Илиев.

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“