1. Novsport
  2. Покер
  3. Теореми в покера

Теореми в покера

Покер теоремите са полезни и интересни ръководни принципи, които могат да ви помогнат да се справите с различни ситуации в покера. Често става дума за нещо доста просто обяснено, като например да направите У действие в Х ситуация. Теоремите основно са лесни за научаване и се сливат с вашата игра

Теореми в покера
Покер теоремите са полезни и интересни ръководни принципи, които могат да ви помогнат да се справите с различни ситуации в покера. Често става дума за нещо доста просто обяснено, като например да направите У действие в Х ситуация. Теоремите основно са лесни за научаване и се сливат с вашата игра.

Някои от тях ще ви помогнат да печелите повече пари, отколкото без да ги прилагате. Някои дори ще ви помогнат да печелите потове, които иначе бихте загубили. Има такива, които ще ви помогнат да спестите парите си, като избягвате грешки. И разбира се, ще започнете да мислите повече в самата игра, което може да доведе до подобрения за вас.

Доста покер теореми се появяват по най-различни сайтове и форуми, но повечето от тях са безполезни или неверни. Тук сме избрали да ви представим някои от най-добрите, които са ефективни и си струва да се научат. С едни от тях може да сте съгласни, с други не, но това е напълно нормално, защото всеки има право на своя гледна точка. Ако пък имате свои предложения, с удоволствие ще ги прегледаме.

Основна теорема на покера. Ефективност: 100%
Всеки път, когато играете ръка различно от начина, по който бихте играли, ако можехте да виждате картите на противниците, те печелят; и всеки път, когато играете ръката си по същия начин, по който бихте го направили, ако можехте да видите картите им, те губят.

И обратното, всеки път, когато противниците ви играят картите си различно от начина, по който биха го правили, ако можеха да виждат всичките ви карти, вие печелите; и всеки път, когато те играят ръцете си така, както биха го правили ако виждаха вашите карти, вие губите.

Теорема на Zeebo - Никой не хвърля фулхаус.
Аргументи: Никой не е толкова добър, че да хвърли толкова силна (monster) ръка. Повечето играчи дори не са достатъчно добри да хвърлят ръка, която прилича на много силна, но всъщност не е.

Употреба: Има две основни приложения на тази теорема. Първото е, че ако сложите опонента ви на фулхаус и имате по-силна ръка, не се страхувайте да правите големи залози (по-големи от пота дори) или да залагате всичките си чипове. Това е особено вярно, когато има три еднакви карти на борда. Играчите ще плащат с голям рейндж от фулхаус ръце в тази ситуация. Вярно е, че някои противници могат да хвърлят 22 на борд с три аса. Въпреки това, вие не може да знаете дали те имат 22 или 10-10, така че атакувайте. Губите стойност, ако не го правите. И понякога те ще ви платят с 22 въпреки всичко.

Второто нещо, което трябва да разберете е никога да не се опитвате да блъфирате някой, за да си хвърли фулхауса. Ако имате 22 на борд с три аса, не очаквайте да откажете някой с 66 от ръката му.

Тази теорема също основно се прилага в ситуации на силна срещу силна ръка, от стрейт флъш до четири еднакви/фулхаус/най-силния проекто флъш до сет на сет.

Надеждност: Това е най-надеждната теорема. Почти 100%.

Теорема на Clarkmeister - Когато сте извън позиция в игра 1-на-1 на ривъра и има 4 карти от боя на борда, винаги залагайте.
Аргументи: Просто казано, 4 карти от боя на борда е идеалната ситуация за блъф.

Употреба: Залагайте често на борд 4 карти от една боя, особено в игра 1-срещу-1, извън позиция на ривъра. Много често ще отказвате противниците си. Почти всеки хвърля не-флъш ръце (които ви бият) и малки флъшове.

Надеждност: Да, понякога противника има най-силния флъш или плаща с флъш до K. Няма какво да направите. Но в дългосрочен план това е МНОГО доходоносна ситуация за блъф.

Имайте предвид, че ВИЕ си превръщате ръката в блъф. Ако имате ръка, която не искате да превръщате в блъф (зависи много от противника) като топ сет или флъш до поп, тогава да сте първо чек и после да платите залога може да бъде също добре.

Теорема на BelugaWhale
- Когато сте префлоп рейъзър и вашият залог на търна е рейзнат или чек/рейзнат, е време да преизчислите силата на ръцете със само един чифт.

Аргументи: В рейзнат пот, повечето играчи просто ще платят с един чифт (чифт в ръка или топ чифт), а може и проекто ръце. Търнът е мястото, където повече играчи, които са флопнали много силна ръка, спират да я играят бавно и се опитват да изградят пот. Или, те рейзват, ако са си хванали проекто ръката.

Употреба: Рейз на търа е сигнал за вас да преоцените къде се намирате. Това не значи, че трябва автоматично да се хвърляте, но вие трябва да вземете под внимание дали опонента има супер силна ръка или току що е завършил проекто ръката си.

Надеждност: Срещу риби и като цяло лоши играчи, с изключение понякога за LAGs и маниаци, това е МНОГО надеждна теорема. Въпреки това, тя е изключително популярна и позната теорема, а може би и най-известната. Много добри играчи могат да пробват да се възползват от нея, особено като флотват. Така че, зависейки от играча, може да е нужно доста да свалите доверчивостта си към тази теорема.

Теорема на Yeti - 3бет на "сух" флоп (за предпочитане такъв с чифт на него) е винаги блъф.
Аргументи: На флоп с чифт на него (или иначе много "сух"), играч с по-голям чифт е малко вероятно да се стаква, защото единствената ръка, от която ще получи отговор е много силна, която го бие. Заради тази причина, някой, който ИМА много силна ръка (monster), обикновено ще играе бавно тук. След като силни ръце като топ чифт или по-голям чифт от картите на флопа, не правят 3бет тук, единствените ръце, които остават тук с 3бет са блъфовете.

Употреба: Ако някой ви 3бетне в тази ситуация, вашият ход е 4бет/залог на всичко.

Надеждност: В наши дни това най-вече се смята като смешна теорема или извинение за изхвърляне на пари. Това е защото интернет игрите между редовните играчи са много по-агресивни от предишните-интернет (или на живо) игри. За много играчи, "бързата игра е новата бавна игра," така че играчите ще се стакват в тези ситуации, както с по-високи карти от тези на флопа, така и с много силни ръце, като флопнат трипс или фулхаус например. Агресията често е използвана за скриване силата на ръката, колкото или дори повече, от използването на бавната игра.

Срещу някои (АБВ TAG играч) тази теорема все пак има някакво основание.