НА "БЕРНАБЕУ": Реал показа на Атлетико кой командва в Ла Лига (ВИДЕО)

Шедьовър на Бензема и Асенсио донесоха седма поредна победа на домакините, авансът им на върха в класирането вече е 8 точки

Реал спечели с 2:0 срещу Атлетико на "Бернабеу" в дербито на Мадрид от 17-ия кръг на Ла Лига. Успехът на домакините донесоха Карим Бензема и Марко Асенсио, а Винисиус Жуниор асистира и за двете попадения. Момчетата на Карло Анчелоти продължават да газят наред. Те записаха седмата си поредна победа в шампионата и се бетонираха на върха във временното класиране с актив от 42 точки след 17 изиграни срещи. Втори е Севиля с 34 точки от 16 мача. Атлетико остана на четвъртото място, като разликата с Реал набъбна на цели 13 точки.

Домакините поведоха още при първата си възможност в мача. 16 минути след началото Винисиус подаде по въздуха към Бензема. Френският нападател бе в наказателното поле и от воле разстреля Облак.

В 34-ата минута Куня много хитро си спечели нарушение на двайсетина метра от голлинията на Куртоа. Гризман насочи топката в далечния ъгъл по превъзходен начин, но там белгийският вратар се намеси виртуозно.

Няколко минути след това Менди се пребори за топка в блозост до наказателното поле на Атлетико, а след това комбинира с Каземиро, който изведе Винисиус. Крилото опита технично да преодолее Облак от малък ъгъл, но стражът се справи и изби в ъглов удар.

На почивката Чоло Симеоне зачеви Гризман и Яник Ферейра Караско с Жоао Феликс и Тома Льомар. Носителят на титлата бързо постави Реал под напрежение. Куртоа на два пъти трябваше да се намесва след удари на Феликс и Куня.

Реал обаче вкара втори гол 57-ата минута, когато Винисиус се отличи с нова асистенция - този път към Асенсио, който се разписа за 2:0.

Малко след това в игра влезе и Луис Суарес. В 76-ата минута Лемар пробва да изненада Куртоа с удар от фаул, но белгиецът се справи. Само минута по-късно Винисиус не успя да направи преднината на Реал класическа.

До края не паднаха повече попадения, въпреки опитите на Атлетико да вкарат поне почетен гол. Така на "Бернабеу" може да се каже, че "дюшекчиите" сдадоха титлата.

РЕАЛ М - АТЛЕТИКО М 2:0

1:0 Бензема (16)

2:0 Асенсио (57)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Каземиро, Кроос, Модрич, Асенсио, Винисиус, Бензема

Атлетико (Мадрид): Облак, Ермосо, Фелипе, Кондогбия, Йоренте, Караско, Де Пол, Кореа, Коке, Куня, Гризман

Реал (Мадрид) ще поднови преговорите за привличането на Алфонсо Дейвис

"Кралете" искат на всяка цена да го привлекат

Начо Фернандес си тръгва от Реал и потегля към Саудитска Арабия

Той се е разбрал с Ал Кадисия

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон