Владимир Дубов ще се бори за бронза

Българинът загуби от световния шампион Владимир Хинчегашвили с 4:8

Владимир Дубов загуби полуфинала си срещу Владимир Хинчегашвили в категория до 54 кг в свободния стил. Българският борец загуби с 4:8 точки и ще се бори по-късно тази вечер за бронзовия медал в дисциплината в Рио.

Срещата започна вихрено за Дубов срещу световния шампион. Той реализира 4 точки за по-малко от минута.

Грузинецът успя да реализира 2 точки след атака към крака на Владимир, след което успя да го преобърне.

След прекъсването съперникът на Дубов отбеляза още две точки след коварен захват за крака и отново го преобърна.

30 секунди преди края  Владимир Хинчегашвили, който е сребърен медалист от Лондон 2012, показа класата си и спечели 4 точки накуп, след майсторско хвърляне.

Съперникът на българина ще стане ясен след репешажите, които започват след 22:00 часа. Директната битка за бронзовото отличие ще бъде малко след 23:00 часа.

Закриха 15-ите параолимпийски игри (СНИМКИ)

Китай завърши на първо място в класирането по медали със 105 златни, 81 сребърни и 57 бронзови, Ружди Ружди спечели злато за България

Ирански параолимпиец почина след катастрофа по време на състезание

По случая вече се води разследване

Християн Стоянов седми на 1500 м на Параолимпиадата

Стоянов, който на 18 години е най-млад от българите на форума, финишира за 4:08.99 минути

Ружди Ружди спечели злато за България на Параолимпиадата в Рио

Титлата на българина в тласкането на гюле идва и със световен рекорд от 12.33 метра

Аржентинец бе изгонен от Рио заради допинг

Официалното наказание ще бъде обявено след отварянето на Б-пробата

МОК: Решително осъждаме методи, които целят да очернят чисти спортисти

Комитетът подчерта, че сестрите Уилямс и Симон Байлс не са нарушавали антидопинговите правила

Милена Тодорова не успя да стигне финала на 10 метра пушка

Тя даде резултат от 628.6 точки и се нареди на 22-ро място в квалификацията сред 34 участници

Четирима параолимпийци бягаха по-бързо от олимпийския шампион на 1500 м

Алжирецът Абделатиф Бака спечели златния медал на 1500 метра в клас Т13 (хора със зрителни увреждания)