2. - Русия
  3. Гол в 90-ата минута донесе победата на ЦСКА над Динамо в московското дерби

Гол в 90-ата минута донесе победата на ЦСКА над Динамо в московското дерби

Възпитаниците на Зико показаха голям характер и успяха да обърнат двубоя, след като до 78-ата минута изоставаха в резултата

Гол с глава на защитника Василий Березуцки донесе ценна победа на ЦСКА с 2:1 над Динамо в московско дерби от 8-ия кръг на руската Премиер лига.

Възпитаниците на Зико показаха голям характер и успяха да обърнат двубоя, след като до 78-ата минута изоставаха в резултата. Още в 5-ата минута Комбаров изведе Динамо напред в резултата, в 78-ата чехът Томаш Нецид изравни, а в последните мигове Березуцки донесе победата на „армейците” и ги прати на върха в класирането.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините от Динамо и в 5-ата минута Дмитри Комбаров засече центриране от десния фланг, като без да обработва топката я прати в обратния на Игор Акинфеев ъгъл. След това и двата тима имаха шанс да вкарат, но вратарите бяха на ниво. През втората част ЦСКА засили натиска си, като Вагнер Лав имаше отлична възможност да изравни, но не можа да преодолее Габулов очи в очи.

В 78-ата минута обаче Жирков направи страхотен пробив в любимата си зона по левия фланг и с помощта на малко късмет успя да намери Нецид, който с глава изравни резултата. Точно когато мачът влизаше в продължение, Даниел Карвальо центрира към Березуцки, който с глава прати топката в страничната греда и оттам в мрежата на Динамо – 2:1.

По този начин ЦСКА събра 16 точки и поведе в класирането, а шампионът Рубин (Казан) ще има възможност да се върне на първото място, ако победи в утрешното си домакинство на Том (Томск).
Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското