2. - Русия
  3. Спартак сломи ЦСКА с 2:1 в московското дерби

Спартак сломи ЦСКА с 2:1 в московското дерби

Спартак (Москва) успя да сломи градския съперник ЦСКА (Москва) с 2:1 в голямото руско дерби. Двубоят бе много интересен, а двата отбора си поделяха инициативата на отделни моменти от мача.

Спартак (Москва) успя да сломи градския съперник ЦСКА (Москва) с 2:1 в голямото руско дерби. Двубоят бе много интересен, а двата отбора си поделяха инициативата на отделни моменти от мача.

"Армейците" започнаха по-силно и съвсем логично поведоха в резултата. В 12-ата минута латвийският национал Дейвидас Шемберас даде на символичните домакини гол аванс.

Само след 10 минути, бразилската перла в селекцията на Спартак Алекс възстанови равенството. Младият бразилец вкара и втория гол за спартаковци в 67-ата минута, когато се разписа от дузпа.

В 67-ата минута положението за Спартак стана тежко, след като реферът изгони Ковалчук. Въпреки числевия си превес, футболистите на ЦСКА така и не успяха да материализират положенията си. В последната 90-а минута равенството на терена отново се възстанови, след като рефертът изгони и Вагнер Лав от домакините.

След този мач, ЦСКА заема 4-ото място в класирането с актив от 24 точки, докато Спартак е на 2-о място с 27 точки.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското