2. - Русия
  3. ЦСКА (Москва) измъкна 1:1 на "Вила Парк"

ЦСКА (Москва) измъкна 1:1 на "Вила Парк"

ЦСКА (Москва) стигна до изгодното 1:1 като гост на Астън Вила, в първия мач от 1/16-финалите за Купата на УЕФА. Двата тима изиграха оспорвана среща на "Вила Парк", като московчани поведоха с магически гол на Вагнер Лав в 14-ата минута, а домакините стигнаха до равенство чрез Джон Карю в 69-ата.

Възпитаниците на Зико показаха в началото на срещата, че не са си губили времето след края на сезона в Русия. Те играеха много дисциплинирано в защита и използваха всяка възможност за контраатака. Така се стигна до 14-ата минута, когато Вагнер Лав вкара невероятен гол. Той пое топката зад центъра, премина през няколко халфа на Вила и направи двойно с Дзагаев, за да излезе сам срещу Гузан – клиничен завършек и 0:1 за ЦСКА.

Това разстрои играта на домакините и те трудно стигаха до подстъпите пред Акинфеев. Много силно за Вила игра Стилян Петров, който имаше тежката задача да се бори с мощните халфове на руския вицешампион. До края на първата част англичаните така и не намериха отговор на играта в отбрана на ЦСКА.

Втората част започна отново с натиск на тима от Бирмингам, като на няколко пъти Агбонлахор бе близо до гола, но добрите изяви на Акинфееви късметът спасиха ЦСКА. В 66-ата минута руснаците направиха поредната си контраатака, при която Алексей Березуцки се озова на чиста позиция, но изигра ситуацията изключително неумело.

В 69-ата минута най-после натискът на Вила даде резултат. Домакините направиха атака отляво, последва центриране на Ашли Йънг, което бе върнато назад от Гарднър към Карю, а ударът на норвежеца свари неподготвен Акинфеев, който пропусна топката зад гърба си – 1:1.

До края на срещата Астън Вила опита да стигне до победата, но Ашли Йънг изпусна най-чистото положение в 81-ата минута, когато не можа да отправи удар в очертанията на вратата, след като бе оставен на чиста позиция.

Така равенството 1:1 обещава непредсказуем реванш в Москва след седмица.

*Видео галерия от мача можете да видите ТУК

АСТЪН ВИЛА - ЦСКА (МОСКВА) 1:1
0-1 Лав 14'
1-1 Карю 69'

Състави:

Астън Вила: Гузан, Люк Йънг, Дейвис, Найт, Шори, Гарднър, Петров, Бари, Ашли Йънг, Карю, Агбонлахор.

ЦСКА (Москва): Акинфеев, В.Березуцки, Игнашевич, А.Игнашевич, Шенников, Красич, Рахимич, Алдонин, Жирков, Дзагоев, Вагнер Лав.

Рефер: Петер Расмусен (Дания)

Стадион: "Вила Парк"

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското