2. - Шампионска лига
  3. Апоел продължава с чудесата: Победи и Порто (видео)

Апоел продължава с чудесата: Победи и Порто (видео)

Кипърският тим не спира да изненадва всички, след като надигра "драконите"на Острова

Кипърският Апоел продължава да твори история. Тимът на сърбина Иван Йованович надигра с 2:1 Порто като домакин, и то изключително драматично. След като Апоел поведе с ранен гол, „драконите“ върнаха попадението в 89-ата минута след дузпа, но веднага след това кипърският тим отново вкара.

С победата си домакините продължават да водят в класирането в групата и вече са съвсем близо до осминафиналите в Шампионската лига, а пред Порто седи голяма питанка дали ще може да продължи напред.

След равностойни първи 45 минути тимът от Никозия излезе напред в самия край. В 42-ата минута Аилтон навлезе между няколко човека наказателното поле, след което беше бутнат и домакините право да изпълнят дузпа. Именно бразилецът застана зад топката и отбеляза.

Gustavo Manduca of Apoel, Nicosia, center, celebrates his goal with his teammates, against FC Porto during a group G Champions League soccer match at GSP stadium in Nicosia, Cyprus, Tuesday, Nov. 1, 2011. Apoel won the match 2-1.Втората част премина под териториален натиск на португалците, които в последните секунди на мача намериха път към гола. Родригес бе спънат в наказателното поле и италианецът Джузепе Роки не се поколеба да даде втори 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Хълк, който с точен удар по земя изравни.

Повече от изненадващо обаче в 92-ата минута гостите удариха своя съперник. При страхотна атака сякаш на тренировка атакуващите играчи на Апоел разбиха защитния вал на гостите с няколко бързи подавания и Мандука от няколко метра вкара победния гол.

АПОЕЛ – Порто 2:1 (1:0, 1:1)

1:0 – Аилтон (42, дузпа)
1:1 – Хълк (89, дузпа)
2:1 – Мандука (90)

АПОЕЛ: Пардо Гоас, Барбоса Мораиш, Марсело, Паулу Жорже, Пурсайтидис, Солому, Хараламбидис, Мандука (Александру, 90), Пинту, Тричковски (Солари, 85), Аилтон (Яхич, 77);

ПОРТО: Елтон, Фусиле, А.нПерейра, Роланду, Мангаля, Белуски (Дефур, 76), Режес (Гуарин, 60), Моутиньо, Варела (Х. Родригес, 60), Хълк, Клебер;

Жълти картони: Варела (3), Мангаля (42), Пурсайтидис (62), Мандука (76), Хараламбидис (90);

Стадион: "Нео ГСП";