2. - Шампионска лига
  3. Aтлетико (Мадрид) без проблеми срещу ПСВ Айндховен - 2:1

Aтлетико (Мадрид) без проблеми срещу ПСВ Айндховен - 2:1

Атлетико (Мадрид) се класира заедно с Ливърпул на 1/8 финалите на Шампионската лига след победа над ПСВ Айндховен с 2:1. Футболистите на Хавиер Агире играха без публика на своя "Висенте Калдерон", заради наказанието, което им бе наложено от УЕФА. Мачът бе наблюдаван от 150 души, които са служебни лица и работят в испанския клуб. Интересното е, че и трите попадения в мача станаха след груби грешки в защита.

Срещата започна с превес на домакините и те логично стигнаха първи до гол. В 14-ата минута след грешка на Салсидо Шимао откри резултата в полза на Атлетико. Много активен в тази среща бе Раул Гарсия, който изнесе страхотен мач срещу холандския тим. Малко след първото попадение именно той стреля опасно с глава, но Исаксон изчисти с пръстите на ръцете си топката, като показа невероятен рефлекс.

В 28-ата минута след центриране на Шимао топката се отби в противников футболист и попадна в Макси Родригес, който с нисък и плътен удар я вкара във вратата на Исаксон, за да направи резултата 2:0 в полза на неговия тим. С това попадение се изчерпаха интересните положения през първото полувреме.

През втората част срещата бе сравнително равностойна, като гостите успяха да стигнат до едно попадение в 47-ата минута. Мендес центрира, Лазович насочи към Симонс и Куверманс вкара топката във вратата за 2:1. Силите на гостите не стигнаха за втори гол. Единственото чисто положение до края на срещата се откри през Кун Агуеро, който пропусна сам срещу вратаря и с този пропуск загатна за слабата форма, в която се намира. Със спечелените три точки тимът на Хавиер Агире се класира за 1/8 финалите на Шампионската лига.