2. - Шампионска лига
  3. Базел допусна обрат за по-малко от 10 минути в Швейцария

Базел допусна обрат за по-малко от 10 минути в Швейцария

Съперникът на Лудогорец отстъпи с 1:2 пред Санкт Гален, макар да имаше аванс до 85-ата минута

Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига Базел изтърва по особено болезнен начин гостуването си на Санкт Гален в мач от 11-ия кръг на първенството на Швейцария.

До 85-ата мин. Базел водеше с 1:0 след попадение на Давиде Кала в 56-ата мин. Словенецът Дженгис Чавушевич изравни пет минути преди края, а в третата минута на добавеното време Алберт Буняку от Косово донесе успеха на Санкт Гален.

Базел остава начело в класирането с 22 т. От 11 мача. Отборът обаче може да бъде изместен днес от лидерската позиция, ако Цюрих (20 т. От 10 мача) спечели домакинството си на Вадуц. Лудогорец пък приема Базел в София в мач от третия кръг в групите на Шампионската лига на 22 октомври.