2. - Шампионска лига
  3. Бенфика продължава напред след рутинно реми срещу Трабзонспор (видео)

Бенфика продължава напред след рутинно реми срещу Трабзонспор (видео)

Макаби Хайфа и Динамо Загреб също ще атакуват групите на Шампионската лига

Португалският Бенфика ще опита да пробие в груповата фаза на Шампионската лига. Тази вечер „орлите” направиха 1:1 в Турция и след 2:0 в своя полза в Лисабон минават напред в турнира.

Дошлият от европейкия шампион Барселона нападател Нолито уби интригата още в 19-ата минута с гола за гостите, който направи общия резултат 3:0 за португалците. Все пак Трабзонспор изравни още до почивката с гол на Енрике в 32-ата минута. Устремът на турците обаче бе секнат в 58-ата минута. Тогава Миержейевски бе изгонен от състава на домакините и до края численото предимство на Бенфика не позволи на Трабзон да атакува по-масирано и в крайна сметка мачът завърши при миролюбиво 1:1.

По идентичен начин Макаби Хайфа си осигури място в последния етап преди групите на най-силния футболен турнир. Отборът от Израел направи 1:1 като гост на Марибор в Словения и след победа с 2:1 като домакин продължава напред с общ резултат 3:2. Макаби поведе рано-рано с гол на Веред след 10 минути игра, а Марибор изравни чрез Маркос в 32-ата минута. Словенците ще играят в Лига Европа.

Динамо Загреб затвърди победата си като гост на Хик Хелзинки от първия мач и днес отново спечели. Хърватите биха днес с минималното 1:0 с гол на Ибанес в последната минута. В първият мач Динамо спечели с 2:1 в Хелзинки и с общ резултат 3:1 ще играе в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.