2. - Шампионска лига
  3. Божидар Митрев отнесе три гола в Израел

Божидар Митрев отнесе три гола в Израел

Живко Миланов записа цял мач при нулево реми на АПОЕЛ в Уелс

Един от вратарите на българския национален отбор Божидар Митрев получи три гола при загубата на неговия Шериф (Тираспол) с 2:3 като гост на Апоел Беер Шева във втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Митрев пази цял мач.

Хърватският нападател Йосип Иванчич даде аванс на Шериф в 21-ата минута, но 5 по-късно албанецът Алити остави отбора на Митрев с 10 души заради втори жълт картон.

С човек повече Апоел Беер Шева контролираше играта и направи обрат с голове на нигериеца Джон Огу (’43) и десетката Елианив Барда (’51).

Друг хърватин – Брезовец, изравни за Шериф в 64-ата минута, но в 89-ата резервата Махадан Ради донесе успеха на израелския отбор. Очертава се много интересен реванш в Молдова след седмица.

Живко Миланов изигра също цял мач при предпазливото 0:0 на АПОЕЛ (Никозия) като гост на шампиона на Уелс Дъ Ню Сейнтс. Реваншът и в този сблъсък е точно след седмица.