2. - Шампионска лига
  3. Динамо (Тбилиси) се справи в Ереван в отсъствието на Стефан Велев

Динамо (Тбилиси) се справи в Ереван в отсъствието на Стефан Велев

Грузинският шампион най-вероятно ще срещне Динамо (Загреб) в следващия кръг на Шампионска лига

Стефан Велев не взе участие в мача, но неговият Динамо (Тбилиси) продължи напред към третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Първенецът на Грузия направи 1:1 с Алашкерт на реванша в Ереван и спечели сблъсъка с общ резултат 3:1 след успеха с 2:0 у дома, когато Велев игра цял мач.

Днес бившият халф на Левски, Локо (Пд) и Берое изобщо не бе в групата за реванша в Армения, защото страдаше от мистериозна контузия.

В негово отсъствие Жамбул Жигаури даде аванс на Динамо в 21-ата минута, а Нораир Гьозалян изравни за арменците шест минути след паузата.

В тази ситуация Алашкерт се нуждаеше от цели три гола, за да продължи, но не стигна до нито един повече и отпадна.

В третия кръг Стефан Велев и Динамо (Тбилиси) ще се изправят срещу победителя от мача Вардар – Динамо (Загреб). Хърватският шампион спечели като гост първия мач с 2:1.