2. - Шампионска лига
  3. Интер със супер издънка - 0:1 срещу Панатинайкос

Интер със супер издънка - 0:1 срещу Панатинайкос

Интер допусна срамно поражение с 0:1 от гръцкия Панатинайкос на стадион "Джузепе Меаца" в Милано в мач от Група "B" на Шампионската лига. Футболистите на Жозе Моуриньо отново показаха головата си немощ, която ги измъчва от началото на сезона.

Интер допусна срамно поражение с 0:1 от гръцкия Панатинайкос на стадион "Джузепе Меаца" в Милано в мач от Група "B" на Шампионската лига. Футболистите на Жозе Моуриньо отново показаха головата си немощ, която ги измъчва от началото на сезона.

Срещата започна динамично и положенията се редуваха и пред двете врати. Впечатление направи появавата на бразилецът Адриано в титулярния състав, а както се знае той доскоро бе в конфликт с треньора на тима Жозе Моуриньо и бе извън състава.

Първото положение бе за "нерадзурите", когато Адриано получи пас от Камбиасо и нацели страничната града на вратата, пазена от Галинович. В ответната атака Мантиос изпробва силен изстрел, но топката рикушира във футболист на Интер. Най-изгодново положение през първото полувреме се откри пред Златан Ибрахимович, който бе намерен със страхотно центриране от Камбиасо и пробва да прехвърли вратаря на гостите Галинович, но топката не попадна в рамките на вратата и излезе в аут.

През втората част двата тима започнаха много активно, като Мунтари и Ибрахимович се отличиха с неточни удари към вратата на Панатинайкос, а за гостите Симао също не уцели целта от далечен удар. В 69-ата минута след центриране от ъглов удар Янис Гумас стреля с глава, вратарят на Интер Жулио Сезар не успя да избие, топката попадна в краката на Сериеги и той вкара единствения гол в срещата с който донесе победата на тима си. За Интер изгодно положение бе изпуснато от Хулио Крус, а другите офанзивни футболисти на миланския гранд не успяха да застрашат вратата на гърците.

След това поражение тимът от Милано заема отново първото място в групата с актив от 8 точки, втори е Панатинайкос със 7, трети Анортозис с 6, а последен е тимът на Вердер, който има 4 точки.