2. - Шампионска лига
  3. Кипърският шампион тресна Слован в Братислава

Кипърският шампион тресна Слован в Братислава

Апоел спечели с 2:0 в Словакия и ще играе в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига

Шампионът на Кипър Апоел Никозия успя да спечели с 2:0 като гост на Слован Братислава и след нулевото реми в първия мач чака своя съперник в плейофа за влизане в групите на Шампионскта лига.

Играчите от Острова на Афродита поведоха с гол на Аилтон в 58-ата минута и не изпусна контрола над мача до последния съдийски сигнал. В безсилието си домакините получиха червен картон само 2 минути след гола, когато Грендел беше изгонен от съдията. В продължението на мача Мандука затвърди победата на гостите и направи 2:0 за Апоел.

В друг мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига швейцарският Цюрих надви трудно с 1:0 Стандарт Лиеж и се добра също до плейофа за влизане в групите. Буйехнс остави белгийците с 10 човека още в 21-ата минута и направи много сложна задачата на своите съотборници. Мехмеди отбеляза важното попадение за Цюрих в 58-ата минута и даде минималната победа на „синьо-белите”.

Така Апоел и Цюрих чакат жребия за Шампионската лига в петък, а Слован Братислава и Стандарт Лиеж продължават европохода си в Лига Европа.