2. - Шампионска лига
  3. Ливърпул на 1/8 финалите след измъчена победа над Марсилия - 1:0

Ливърпул на 1/8 финалите след измъчена победа над Марсилия - 1:0

Ливърпул постигна измъчена победа над френския Марсилия в мач от Група "D" за Шампионската лига. Домакините водени от Рафа Бенитес започнаха вихрено срещата и срещата. Впечатление направи, че испанският специалист бе оставил на пейката Роби Кийн, а в атака бе Фернандо Торес.

Ливърпул постигна измъчена победа над френския Марсилия с 1:0 в мач от Група "D" на Шампионската лига, който бе игран на стадион "Анфийлд". Домакините, водени от Рафа Бенитес, започнаха вихрено срещата и срещата. Интересното бе, че испанският специалист бе оставил на пейката Роби Кийн, а в атака бе Фернандо Торес.

Първото положение в мача бе пред вратата на гостите, като Дани Агер изпробва силен изстрел малко извън границата на пеналта, но без късмет. В друга атака за домакините Торес центрира към Дирк Каут, който стреля с глава, но Манданда успя да улови топката. Атаките на Ливърпул продължиха и резултатът не закъсня. В 23-ата минута капитанът на "червените" Стивън Джерард засече с глава центриране отдясно и изведе своите напред в резултата.

След това попадение гостите се активизираха много и само късметът не им стигна да вкарат попадения на "мърсисайдци". Първо Зубар стреля топката с глава, но неточно, а след това близо до гола бе Хатем Бен Арфа, който стреля от фаул, но Пепе Рейна парира удара на французина. В ответната атака Мамаду Дианг се измъкна от упеката на Джейми Карагър и стреля, но ударът му не намери рамките на вратата.

Сенегелецът направи отново пропуск, след като засече центриране на Бен Арфа, но топката мина малко встрани на вратата. През втората част марсилци бяха същински господари на терена, но това не им помогна да вкарат попадение.

След тази среща Ливърпул се класира за 1/8-финалите, а за Марсилия остана да се бори с ПСВ за място в турнира за Купата на УЕФА, след като остана само с 3 точки.