2. - Шампионска лига
  3. Макаби Хайфа удари Расинг Генк и взе ценен аванс преди реванша в Белгия (видео)

Макаби Хайфа удари Расинг Генк и взе ценен аванс преди реванша в Белгия (видео)

Срещата завърши при резултат 2:1 в полза на домакините

Израелският Макаби Хайфа постигна много важна домакинска победа с 2:1 срещу Расинг Генк в първи мач от плейофния кръг на Шампионската лига. По този начин тимът от Израел се доближи до груповата фаза на турнира, като дори и равенство в реванша, който ще бъде другата седмица, ще бъде положително за отбора на Макаби.

Домакините имаха преднина от два гола още на почивката на мача. Амаша откри резултата в 8-ата минута, а в 28-ата преднината на Макаби бе удвоена, което стана благодарение на попадението на Двалишвили.

През второто полувреме Генк все пак достигна до един гол, който остави живи шансовете на белгийците за класиране за групите на Шампионската лига. Попадението за Генк дойде малко след като изтече час игра и бе дело на Барда.