2. - Шампионска лига
  3. Лудогорец в Европа до зимата! (ВИДЕО)

Лудогорец в Европа до зимата! (ВИДЕО)

"Орлите" с втора загуба навън през сезона

Лудогорец си осигури участие в евротурнирите до декември, след като елиминира Динамо (Минск) и продължава към трети предварителен кръг в Шампионска лига. Загубата с 0:1 на неутралния терен в Унгария се оказа достатъчна за "орлите" да се справят по трудния начин със своя съперник и с общ резултат 2:1 си гарантира сблъсък с Карабах.

При отпадане от най-комерсиалния клубен турнир родният шампион ще продължи в Лига Европа, а програма минимум вече включва групова фаза в Лигата на конференциите, където отборът игра и преди година.

Мачът сега много напомняше на онзи с Динамо (Батуми) на старта на еврокампанията, след като "зелените" бяха спечелили с 3:1 у дома, но в Грузия изпитваха сериозни трудности и отстъпиха с 0:1.

Двубоят започна динамично с положения пред вратите и на двата отбора. След само 180 секунди Текпетей бе близо до това да открие резултата, но не съумя да се разпише, след като ударът му бе париран.

Минути по-късно Руан Круз можеше също да вкара за "орлите", но и неговият шут бе спасен от Фьодор Лапуков, а при последвалата добавка Рик Джонатан разочарова.

Отговорът на символичните домакини бе отлично положение пред Седко, чийто изстрел бе избит в гредата от вратаря на "орлите" Хенрик Бонман. Последва още една ситуация за беларусите, след като и Стивън Алфред имаше възможност да стреля, но ударът му попадна в обсега на германския страж.

В 36-ата минута отбраната на Лудогорец се пропуска фатално и Динамо откри резултата. Техничен пас намери Трофим Мелниченко в близост до аутлинията, последва пас към дузпата, където Иван Бахар без подготовка засече - 1:0.

След почивката видимо подобрение в играта на родния шампион нямаше. В същото време Димано опитваше всичко, за да заличи изоставането от първата среща, като за целта бе необходимо още едно попадение.

В 52-ата минута удар на Текпетей срещна крака на футболист на съперника и нацели гредата зад Лапуков.

В 69-ата минута домакините бяха много близо да удвоят, след като хубава атака намери на втора греда Рай Лопеш, който свали към резервата Педро Игор, но ударът му бе париран от Бонман.

Последваха заключителни минути, които се превърнаха в мъчителни за "орлите". Тимът на Георги Дерменджиев така и не успяваше да задържи топката, което даваше предпоставки за напрежение пред вратата на Бонман.

До сетния миг Динамо опита да вкара мача в продължение, но това така и не се случи. Така в крайна сметка Лудогорец си осигури участие в третия предварителен кръг, където съперник ще бъде Карабах.

Динамо Минск - Лудогорец 1:0
1:0 Иван Бахар (36)

Динамо Минск: 21. Фьодор Лапуков – 7. Артьом Биков, 26. Владислав Калинин, 4. Алексей Гавривлович, 66. Раи Лопес - 74. Павел Седко, 8. Александър Селява, 88. Никита Демченко - 81. Трофим Мелниченко, 9. Стивън Алфред, 17. Иван Бакар

Треньор: Вадим Скрипченко

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 3. Антон Недялков (К) – 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев, 6. Якуб Пьотровски – 37. Бърнард Текпетей, 12. Руан Секо, 7. Рик Джонатан

Треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Игал Фрид (Израел)