2. - Шампионска лига
  3. Одензе изхвърли Панатинайкос, а ФК Копенхаген би Шамрок Роувърс и в реванша (видео)

Датчаните победиха с 4:3 в Атина "детелините"

Най-добрите датски отбори ФК Копенхаген и Одензе продължават напред към плейофите в Шампионската Лига след успехи в реваншите си съответно срещу Шамрок Роувърс и Панатинайкос.

В много драматичен мач вицешампионът на Дания за последните 3 години Одензе победи гръцкия гранд Панатинайкос с 4:3 насред Атина и с общ резултат 5:4 в двата мача си осигури място в групите на един от двата европейски клубни турнира поне до зимата.

Андреас Йохансон даде аванс на гостите още в 12-ата минута, но Жан-Ален Бумсонг изравни за ПАО в 35-ата минута. Малко след почивката Точе изведе гърците напред, а секунди по-късно нападателят уцели и гредата. Това се оказа и повратен момент в мача. В 58-ата минута хубав пробив на Питър Утака и пас към Еспен Рууд доведоха до елегантно попадение във вратата на Цорвас за 2:2. В 80-ата минута Кадрии донесе пълния обрат за гостите, а две минути преди края на редовното време далечен шут на Ханс Хенрик Андреасен се оплете в мрежата на гърците за 2:4. В даденото от съдията продължение Бернар Менди от Одензе бе изгонен, а Петропулос оформи крайното 3:4 в мача.

В другия двубой тази вечер, ФК Копенхаген би леко шампиона на Ейре Шамрок Роувърс с 2:0 като гост и с общ резултат 3:0 също продължава напред към плейофите. Даме Н’Дойе изведе „лъвовете” напред в 42-ата минута, а Кристиян Боланьос окончателно уби интригата в срещата с гола си в 73-ата минута.

ФК Копенхаген и Одензе ще чакат да разберат съперниците си за последния кръг преди заветните групи на Шампионската Лига в петък, а Панатинайкос и Шамрок ще продължат участието си в 4-тия предварителен кръг на Лига Европа.

Утре вечер са останалите мачове от турнира, а мачовете, чийто изход все още не е ясен са следните:
Слован Братислава – АПОЕЛ Никозия(0:0 в първия мач в Кипър)
Цюрих – Стандард Лиеж(1:1 в първия мач в Белгия)
Щурм Грац – Зестафони(1:1 в първия мач в Грузия)
Марибор – Макаби Хайфа(1:2 в първия мач в Израел)
Партизан – Генк (1:2 в първия мач в Белгия)

Интересни ще са сблъсъците и между Малмьо и Рейнджърс, както и между Виктория Пилзен и Рейнджърс. В първите двубои шведите и чехите взеха минимален аванс от 1:0, но като гост, което им дава предимство преди ответните двубои.