2. - Шампионска лига
  3. ПСЖ е на осминафинал след измъчена победа над Базел

ПСЖ е на осминафинал след измъчена победа над Базел

Матюиди и Мюние донесоха трите точки за френския тим

Пари Сен Жермен се класира за осминафиналите в Шампионска лига, след като се наложи с 2:1 при гостуването на Базел в група А на надпреварата и с 10 точки, колкото има и Арсенал след мача си с Лудогорец, продължава със сигурност напред в турнира. Парижани имат още два мача, които са единствено от значение дали ще заемат първото или второто място в групата.

Матюиди откри резултата в 43-ата минута, а Зуфи с красив прехвърлящ удар вдъхна надежда на Базел. В 84-ата домакините останаха с човек по-малко, а Мюние сложи точка на спора в 90-ата минута.

Базел и ПСЖ направиха равностойно първо полувреме, в което домакините допуснаха един сериозен пропуск в отбрана малко преди почивката и бяха наказани за това. Швейцарците на два пъти пък имаха възможност да стигнат до гол, но капитанът Делгадо не успя да преодолее вратаря на гостите Ареола.

Малко преди почивката гостите изпълниха корнер, токата бе изчистена с глава от бранител, но право в Мюние, който шутира по земя, а Матюиди с петичка технично отклони за 0:1.

През второто полувреме ПСЖ вдигна оборотите и положенията пред парижани не закъсняха. Кавани от границата на вратарското поле можеше да удвои, но бранител с шпагат изби в корнер. Ди Мария също имаше своя шанс, но топката му избяга и ударът му не затрудни стража на Базел.

В 75-ата при центриране от корнер Тиаго Мота надскочи бранител, но не успя да нанесе добър удар с глава и изкара в аут от 5-6 метра.

В 76-ата минута Зуфи върна равенството с брилянтен далечен прехвърлящ удар, с който изненада вратаря Ареола.

Дие от тима на Базел получи втори жълт картон в 84-ата и бе изгонен, а въпреки численото си превъзходство ПСЖ можеше да получи втори гол, но Янко не успя да засече на празна врата след изпълнение на фаул.

В 90-ата минута Мюние реши всичко в мача и класира своя тим за осминафиналите след блестящ удар извън големия пеналт, с който матира за втори път Вацлик.

Ди Мария в добавеното време остана сам срещу стража на Базел, но отново не успя да намери целта и срещата завърши при резултат 2:1 в полза на парижани.